امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 13 April , 2024
امروز : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ - 5 شوال 1445
شناسه خبر : 814
  پرینتخانه » کشاورزی و دام تاریخ انتشار : 06 فوریه 2023 - 15:32 | 297 بازدید | ارسال توسط :

راه اندازی رصدخانه بخش کشاورزی

دستاوردهای علمی که در کشور انجام می‌شود برای ارزان‌سازی تولید غذا در کشور است. علم و دانش و بهره‌وری در تولید غذا، حذف واسطه‌ها از مواردی است که می‌تواند منجر به ارزان‌سازی غذا در کشور شود. وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ایجاد رصدخانه برای تهیه آمار در بخش کشاورزی گفت: وضعیت ارائه آمار در […]

راه اندازی رصدخانه بخش کشاورزی

دستاوردهای علمی که در کشور انجام می‌شود برای ارزان‌سازی تولید غذا در کشور است. علم و دانش و بهره‌وری در تولید غذا، حذف واسطه‌ها از مواردی است که می‌تواند منجر به ارزان‌سازی غذا در کشور شود. وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ایجاد رصدخانه برای تهیه آمار در بخش کشاورزی گفت: وضعیت ارائه آمار در بخش کشاورزی دقیق نیست به طوری که من نیز به عنوان وزیر آمار دقیقی از تولیدات بخش کشاورزی ندارم.

وی افزود: فعالیت‌هایی که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی انجام می‌شود روی هزینه خانوار و معیشت آنها تاثیر می‌گذارد و موجب پایداری در تولید غذا می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ماموریتی که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاوزی دارد آن است که میزان بهره‌وری را برای تولید غذا افزایش و دستاوردهای سازمان‌های استانی را نیز به مرکز انتقال دهد و همچنین از دستاوردهای دانشگاه‌ها بهره گیرد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به دیدار اخیر مسئولان دولتی با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: حضرت آقا به موضوع انتقال دستاوردهای علمی به بخش کشاورزی و سفره مردم تاکید داشتند؛ واگذاری امور به بخش خصوصی نیز از جمله دیگر خواسته‌های معظم له بود.

وی ادامه داد: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری در آن از دیگر فرمایشاتی بود که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند و حتی تاکید کردند که از طریق مجلس شورای اسلامی می‌توانید حتی تمام منابع صندوق توسعه ملی را نیز استفاده کنید تا میزان بهره‌وری در بخش کشاورزی افزایش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های بومی از دیگر مواردی بود که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند به طوریکه ظرفیت تولید پنبه رنگی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که می‌توان از آن بهره گرفت.

ساداتی‌نژاد در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه آمار موجود در بخش کشاورزی دقیق نیست و ما نیازمند اصلاحاتی در این زمینه هستیم،‌ افزود: در این راستا رصدخانه بخش کشاورزی راه‌اندازی می‌شود که سطح زیر کشت محصولات کشاورزی مشخص خواهد شد.

وی گفت: منِ وزیر آمار دقیق تولیدات کشاورزی را ندارم چنین وضعیتی را دیگر مسئولان بخش کشاورزی وجود دارد به طوریکه اگر میزان تولید محصولات کشاورزی را جستجو کنید از ۹۰ میلیون تن تا ۱۴۰ میلیون تن قابل مشاهده است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: آمار در تمام دنیا به عنوان زیربنا در بخش تولید محسوب می‌شود که ما نیز امیدواریم در‌ آینده داده‌های دقیق‌تری در دسترس داشته باشیم.

نویسنده : تصنا | منبع خبر : تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در تصنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.