امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 26 February , 2024
امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ - 17 شعبان 1445
شناسه خبر : 1305
  پرینتخانه » مسکن و راه تاریخ انتشار : 09 می 2023 - 12:17 | 443 بازدید | ارسال توسط :

درآمدزایی جاده ابریشم بیشتر از نفت / توسعه ترانزیت و احیای جاده ابریشم اولویت وزارت راه

به گفته وزیر راه وشهرسازی، صنعت دریا زمینه ساز تجارت سالیانه ۱۱ میلیارد تن بار است که همواره  شبکه های مختلف و  کریدورهای بین المللی را تحت تاثیر خود  قرار داده است. وزیر راه وشهرسازی گفت: توسعه ترانزیت و احیای جاده ابریشم درآمد زایی بیش از نفت برای ایران دارد.  مهرداد بذرپاش گفت:  صنعت دریا […]

درآمدزایی جاده ابریشم بیشتر از نفت / توسعه ترانزیت و احیای جاده ابریشم اولویت وزارت راه

به گفته وزیر راه وشهرسازی، صنعت دریا زمینه ساز تجارت سالیانه ۱۱ میلیارد تن بار است که همواره  شبکه های مختلف و  کریدورهای بین المللی را تحت تاثیر خود  قرار داده است.
وزیر راه وشهرسازی گفت: توسعه ترانزیت و احیای جاده ابریشم درآمد زایی بیش از نفت برای ایران دارد.

 مهرداد بذرپاش گفت:  صنعت دریا یک صنعت  مهم راهبردی و با اهمیت برای همه کشورها به ویژه ایران است.

او می‌گوید:  ۹۰ هزار کشتی اقیانوس پیما  در مجموعه بنادر کشور فعالیت می کنند.

بذرپاش از مذاکرات کشورهای مختلف با  ایران  برای توسعه اقتصاد دریا و همکاری های منطقه ای خبر داد و گفت: خوشبختانه هم پیوندی جدیدی بین کشورهای منطقه در خصوص بنادر و دریا در حال انجام است که ایحاد این هم پیوندی سبب ایجاد قطب ا قتصادی در منطقه  می شود.

او با اشاره به اینکه مجموع سواحل ایران ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر است، گفت: سواحل ایران دارای ظرفیت های بی نظیری برای توسعه‌  همکاری های اقتصادی در بخش بنادر و دریا محسوب می شود.

بذرپاش گفت: در بخش دیگری از صحبت های خود با اعلام اینکه طرح هم پیوندی استان ها با سواحل کشور در حال تدوین است، هم اکنون بسیاری از استان های کشور که از سواحل برخودار نیستند با کمک سرمایه گذاران  رونق می گیرد و اقتصاد  آنها در زمینه های مختلف تقویت می شود.

وزیر راه وشهرسازی  از آمادگی کشورهای منطقه برای مشارکت در طرح های اقتصادی ایران به ویژه بنادر خبر داد  و گفت:  در تعریف بسترها برای سرمایه گذاران و صاحبان ایده و فکر موفق عمل نکرده ایم  و در این دوره تلاش می شود تا کاستی ها جبران شود.

بذرپاش بر اهمیت ترانزیت و حمل ونقل ترکیبی به دلیل موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران و قرار گرفتن راه ابریشم در این مسیر تاکید کرد و گفت: توسعه ترانزیت و حمل ونقل ترکیبی بیش از نفت برای ما تولید ثروت می کند که توافقات خوبی برای توسعه ترانزیت در این مسیر با سایر کشورها  انجام شده است.

او توسعه ترانزیت در تمامی شقوق حمل ونقلی (جاده،ریل، دریا هوا) اولویت وزارت راه وشهرسازی است و رفع محدودیت های پروازی را بخشی از این اقدامات عنوان کرد .

بذرپاش بر بهره مندی از ظرفیت های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان برای تحقق اقتصاد دریا محور تاکید کرد.

نویسنده : تصنا | منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در تصنا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.