وقتی به خانه هوویم رفتم با صحنه بدی روبرو شدم! + عکس

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، عصر روز چهارم شهریورماه سال93 زن جوانی با کلانتری170 کهریزک تماس گرفت و از حادثه هولناکی خبر داد. او گفت وقتی به خانه هوویش رفته با پیکر نیمه‌جان او مواجه شده است. همزمان با حضور مأموران پلیس، امدادگران اورژانس نیز خود را به محل حادثه رساندند و زن جوان به بیمارستان منتقل شد. او به‌دلیل ضرباتی که به سرش برخورد کرده بود در حالت کما بود. پزشکان تلاش زیادی برای نجات او انجام دادند اما بی‌فایده بود و چند ساعت بعد روی تخت بیمارستان جان خود را از دست داد.
 

آغاز تحقیقات

مرگ این زن در حالی بود که هیچ‌کس از شوهرش خبر نداشت و اطلاعات اولیه نشان می‌داد او عامل این جنایت است. مأموران در جریان تحقیقات پی بردند شوهر متوفی 2همسر داشت. متوفی همسر اول و دائمی‌اش بود و یک همسر صیغه‌ای هم داشت. همسر صیغه‌ای که این ماجرا را به پلیس گزارش کرده بود به مأموران گفت: حدود ساعت2 بعدازظهر به خانه هوویم رفتم. وقتی در زدم دختر هشت‌ساله‌اش در را باز کرد و گفت که حال مادرش خوب نیست و در اتاق افتاده است. با عجله وارد شدم و دیدم او به سختی نفس می‌کشد. ظاهرا شوهرم او را کتک زده و از خانه فرار کرده بود. بعد از این حادثه هیچ‌کس شوهرم را ندیده است.

 

پایان یک ‌ماه فرار

تنها مظنون پرونده به مکان نامعلومی گریخته بود و هیچ‌کس از مخفیگاه او اطلاعی نداشت. با وجود این، تجسس‌ها در این‌باره ادامه داشت و کارآگاهان پلیس به‌دنبال کشف اطلاعات بیشتر در این‌باره بودند. در شرایطی که یک‌ماه از این جنایت خانوادگی می‌گذشت کارآگاهان به اطلاعاتی درباره مخفیگاه متهم دست یافتند و در عملیاتی ضربتی او را دستگیر کردند.

 

متهم در اعترافات اولیه‌اش منکر قتل همسرش شد و گفت که او را کتک زده اما وی را به قتل نرسانده است. وی ادامه داد: زمانی که همسرم فوت شد در خانه نبودم. ما 2، 3روز پیش از این حادثه با یکدیگر درگیر شدیم و با چوب چند ضربه به پایش زدم اما ضربه‌ای به سرش نزدم. اظهارات این مرد در شرایطی بود که گزارش پزشکی قانونی نشان می‌داد که زن جوان به‌دلیل اصابت ضربه جسم سخت به سرش و فشار بر عناصر حیاتی گردن جان خود را از دست داده است. با این حال او حاضر نبود اتهام قتل همسرش را برعهده بگیرد.

 

اتهام‌زنی به مقتول

با گذشت چند روز از آغاز بازجویی‌ها از متهم، او ادعای تازه‌ای را مطرح کرد و گفت: با اینکه 2همسر داشتم اما هر دوی آنها را دوست داشتم و با هیچ کدام مشکلی نداشتم. مدتی پیش به همسرم بدگمان شدم و فکر می‌کردم او با مردی غریبه ارتباط دارد. به همین دلیل چند مرتبه با یکدیگر جر و بحث کردیم و روز حادثه هم درگیر شدیم اما من او را به قتل نرساندم.

 

ادعای متهم سبب شد مرد غریبه به دادگاه احضار شود. او به مأموران گفت: من هیچ رابطه‌ای با زن جوان نداشتم و حرف‌هایی که متهم می‌زند دروغ است. او چندمرتبه برای انجام کار به محل کارم آمده بود و من هم کارش را مثل بقیه انجام دادم و هیچ رابطه‌ای ایجاد نشد. از این گذشته این زن و شوهر 2سالی می‌شد که با یکدیگر اختلاف داشتند و همه از بدرفتاری‌های متهم با همسرش مطلع بودند. با اینکه متهم سعی در تبرئه کردن خودش داشت اما روزبه‌روز شواهد بیشتری علیه او به‌دست می‌آمد. در ادامه دختر متهم به مأموران گفت: بعد از حادثه پدرم به پشت‌بام رفت و از آنجا فرار کرد. او شاهد درگیری پدر و مادرش بود.

 

 

تصمیم دختر مقتول برای پدرش

اولیای دم در این پرونده 2نفر هستند. نخستین نفر پدر مقتول است که از همان ابتدا برای دامادش درخواست صدور حکم قصاص کرد اما دومین ولی دم، دختر هشت‌ساله مقتول بود که به‌دلیل سن کم نمی‌توانست درخواستی داشته باشد و معاون اول قوه قضاییه از طرف او درخواست دریافت دیه کرد.

 

در این شرایط پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در حالی که دختر مقتول حالا 11ساله شده است بار دیگر از معاون اول قوه قضاییه درباره او استعلام شد و این‌بار اعلام شد که چون او به سن شرعی رسیده می‌تواند خودش درباره قاتل مادرش تصمیم‌گیری کند. در شرایطی که دیروز مرد همسرکش از زندان به دادگاه منتقل شده بود اما غیبت پدر مقتول در جلسه محاکمه باعث شد رسیدگی به این پرونده به وقت دیگری موکول شود.

110

جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار ايران و جهان - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :