تظاهرات صدها بحرینی علیه رژیم آل خلیفه و در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم

تظاهرات صدها بحرینی علیه رژیم آل خلیفه و در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسمبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، صدها تن از مردم بحرین در مناطق مختلف این کشور شامگاه پنجشنبه علیه رژیم آل خلیفه و در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم مرجع دینی بحرینی تظاهرات کردند.

به نقل از فعالان شبکه های اجتماعی بحرین، شماری از مردم بحرین در اطراف منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم حضور یافتند و علیه بازداشت خانگی این مرجع دینی تظاهرات کردند.


بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم آل خلیفه با شلیک گازهای سمی به سوری معترضان با آن ها درگیر شدند.


همچنین مردم بحرین در منطقه معامیر، المالکیه و الحیدریه با برپایی تظاهراتی علیه اقدامات رژیم آل خلیفه اعتراض کردند.


پیش تر سازمان عفو بین الملل در پی وخامت حال آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی، از مقام های این کشور خواسته بود تا به صورت فوری شرایط را برای درمان وی فراهم کنند.


یکی از رهبران جنبش الوفاق بحرین روز یکشنبه از وخامت حال آیت الله شیخ عیسی قاسم مرجع دینی بحرین خبر داده بود.


وی گفته بود که عیسی قاسم نیاز به معالجه فوری دارد و این درحالی است که اکنون در بازداشت اجباری قرار دارد و نیروهای امنیتی در اطراف منزلش مستقر شده اند.


درهمین حال با بحرانی شدن وضعیت جسمانی شیخ عیسی قاسم رهبر جنبش الوفاق بحرین خانواده وی نیز خواستار اعزام تیم پزشکی بین المللی برای مداوای او شدند.


ازسوی دیگر "ابراهیم العرادی" پزشک معالج شیخ عیسی قاسم تاکید کرد: وضعیت جسمی شیخ قاسم به مرحله خطرناکی رسیده و ایشان نصف وزن خود را از دست داده و به خونریزی داخلی دچار شده است.


پس از اوج گیری تظاهرات ضددولتی در بحرین رژیم این کشور شیخ عیسی قاسم هفتاد ساله را به دلیل سخنرانی‌هایش تحت تعقیب قضایی و سپس حصر خانگی قرار داد.

 

انتهای پیام/

جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان