وزیر کشور انگلیس هم بازنشر ویدیوهای افراطی توسط ترامپ را اشتباه خواند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه جنجالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با بازنشر توییت گروه افراطی «اول بریتانیا« علیه مسلمان به پا کرد، «اَمبر راد» وزیر کشور انگلیس گفت اقدام رئیس جمهور آمریکا اشتباه بود.

به گزارش اسکای نیوز، خانم راد ابتدا گفت دولت بریتانیا گروه‌هایی چون گروه «اول بریتانیا» را که نفرت را با دیونمایی از دیگر ادیان و مذاهب نشر می‌دهند، تحمل نخواهد کرد.

وزیر کشور بریتانیا اظهارات سخنگوی دولت درباره اشتباه ترامپ برای بازنشر توییت‌های ضدمسلمانان گروه «اول بریتانیا» را تکرار کرد.

خانم امبر در ادامه از نمایندگان پارلمان بریتانیا که شدیدا از ترامپ انتقاد کردند، خواست بر تصویر وسیع‌تر و بر حیاتی بودن روابط بریتانیا و آمریکا تمرکز کنند. 

وی ضمن اشاره به همکاری‌های اطلاعاتی میان دو کشور گفت ترامپ اشتباه کرد که ویدیوهای راست‌گرایان افراطی را بازنشر کرد.

به جز خانم راد نمایندگان و وزاری دیگری چون بوریس جانسون وزیر خارجه و جرمی کوربین رهبر اپوزیسیون بریتانیا هم از بازنشر ویدیوهای افراطی توسط ترامپ انتقاد کرده بودند. 

جانسون گروه «اول بریتانیا» را گروهی نامیده است که ارزش‌هایش با ارزش‌های بریتانیا سازگار نیست و کوربین ضمن خطر و تهدید نامیدن گروه «اول بریتانیا» نوشته بود امیدوار است دولت ترزا می اقدام ترامپ را محکوم کند. 

صادق خان شهردار لندن هم در توییتی نوشت ترامپ از توییتر برای ترویج گروهی افراطی استفاده کرده تا بذر نفرت را در این کشور بخش کند. شهردار لندن خواستار لغو سفر دونالد ترامپ به بریتانیا شده است. 

روز چهارشنبه (دیروز) در واکنش به اقدام ترامپ در بازنشر توییت‌های ضد مسلمانان گروه افراطی «اول بریتانیا»، دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد «مردم انگلیس، قویاً لفاظی‌های مغرضانه گروه‌های راست افراطی را که در تقابل با ارزش‌های کشور ما -یعنی شرافت، بردباری و احترام- قرار دارند رد می‌کنند. اقدام رئیس‌جمهور، نادرست بود.»

در پاسخ به دولت انگلیس رئیس جمهور آمریکا توییت کرده بود «ترزا می، روی من تمرکز نکن. روی تروریسم رادیکالِ مخرب اسلامی تمرکز کن که در بریتانیا وجود دارد. اوضاع ما خوب است.»

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری فارس

کلیدواژه ها  :