واگذاری مجانی پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی لطف به دولت است

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، شهباز حسن‌پور بعد از ظهر امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان با مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه اکنون مجلس بی‌خاصیت و دولت تعطیل شده است، دولت تاکنون عملا بودجه را اعلام نکرده است و ما هرکجا که می‌رویم جز تعطیلی چیزی نمی‌بینیم.

وی افزود: از همین الان برنامه‌ریزی شود تا در 30 کشور دنیا نمایشگاه توانمندی‌های کرمان را داشته باشیم و بحث مس یکی از مسائلی است که باید روی آن مانور داده شود، هر پولی در کرمان تولید می‌شود از استان خارج می‌شود، ما 3 میلیون جمعیت داریم و باید جایگاه خود را در دنیا و کشور پیدا کنیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما چهار درصد جمعیت کشور را داریم اما سهم ما از کیک پتروشیمی به چه میزان است، در بحث مالیات باید همه دست به دست هم دهیم و هماهنگ شود تا ورودی مالیات به 100 درصد نرسد.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه هفته آینده در کمیسیون تلفیق وزیر نیرو در بحث انرژی‌های نو صحبت می‌کند، بیان کرد: دولت در نظر دارد سال آینده خرید تضمینی را کاهش دهد.

حسن‌پور بحث آب را یکی از معضلات اساسی کرمان دانست و بیان داشت: استان کرمان طرح آمایش سرزمین را ندارد و این وظیفه اتاق است که آن را ارائه کند، اتاق بازرگانی چند درصد گل‌گهر و مس سرچشمه را برای مردم استان خریداری کرده است؟

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر بنده اگر پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی را مجانی هم به بخش خصوصی بدهیم به‌ دولت لطف کرده‌ایم.

منبع: فارس

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا