“طالبان” مانع پیشروی داعش در شرق افغانستان

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، گروه تروریستی داعش از چند هفته گذشته فعالیت خود را در برخی ازشهرستان‌های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان افزایش داده است.

این گروه تروریستی پس از نفوذ در شهرستان «شینوار» حالا به شهرستان «خوگیانی» حمله کرده‌ و با طالبان درگیر شده است.

عطالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به «رادیوآزادی» گفت: داعش تلاش دارد تا در مناطقی که تحت تسلط طالبان قرار دارد حضور یابد که سبب درگیری بین دو طرف شده است.

این در حالی است که وزارت دفاع افغانستان و مقامات محلی افغان در ننگرهار از آغاز عملیات گسترده نظامی برای تصفیه این مناطق خبر داده‌اند اما ساکنان این مناطق مدعی هستند که هیچ تحرکاتی از نیروهای امنیتی افغان حتی در نزدیکی این مناطق به چشم نمی‌خورد.

«نقیب‌الله» از ساکنان شهرستان خوگیانی اظهار داشت تا کنون هیچ نیروی امنیتی به مناطق تحت درگیری اعزام نشده است.

وی افزود: تنها خودروهای پلیس بین مرکز این شهرستان و شهر «جلال‌آباد» تردد می‌کنند و به مناطق تحت درگیری نزدیک نمی‌شوند.

با این حال، ژنرال «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به سرکوب داعش متعهدند و عملیات بزرگی را برای سرکوب این گروه تروریستی در ننگرهار آغاز کرده‌اند.

با این حال درگیری بین داعش و طالبان در منطقه «وزیرتنگی» در شهرستان خوگیانی تشدید شده است.

سخنگوی والی ننگرهار تصریح کرد تا کنون بیش از پنج هزار خانواده به دلیل حملات داعش آواره شده‌اند.

تعدادی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار روز گذشته درباره تلاش گروه داعش برای نفوذ به ولایت‌های مرکزی افغانستان از طریق ولایت لوگر هشدار داده بودند.

رئیس شورای ولایتی ننگرهار پیش از این گفته بود که جنگنده‌های آمریکایی در جنگ بین طالبان و داعش گروه طالبان را هدف قرار می‌دهند.

بمباران طالبان در جنگ با داعش سبب پیشروی گروه تروریستی داعش شده و با وجود عملیات‌های نظامی نیروهای آمریکایی و ناتو در چند ماه گذشته فعالیت این گروه تروریستی از دو شهرستان به چندین شهرستان گسترش یافته است.

انتهای پیام/

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان