برنده بازی امروز کمک داور بود/ باید پیکان را می‌بردیم

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل مقابل پیکان در نشست خبری گفت: مقابل تیم سوم لیگ بازی کردیم. باید امروز پیروز می شدیم چون تیم بهتر میدان بودیم.

وی افزود: در زدن ضربات آخر دقت کافی را نداشتیم، هر روز روی ارسال ها و شوت در تمرینات کار می کنیم ولی مشکل ما زدن ضربه آخر است. برنده بازی امروز در ۹۰ دقیقه کمک داور اول بازی بود.مرد با شجاعتی بود خوب تصمیم گیری کرد. بسیار واضح بود که تصمیم داور برای پنالتی اشتباه بود. به خاطر تصمیمش به او تبریک می گویم. بازی قبل هم گفتم قضاوت در فوتبال کار سختی است. اگر پای چشمی را ببینید می فهمید که او چه خطری از سر گذراند زیرا ممکن بود پایش بشکند و جام جهانی را از دست بدهد. مهم ترین مساله در فوتبال سلامت بازیکنان است.

شفر تاکید کرد: امیدوارم این مرتبه آخر باشد که این مشکل در زمین پیش می آید. پیکان تیم خوبی بود. برخی توپ ها را از دست دادیم زیرا می خواستیم که توپ را از دفاع به هافبک و سپس به مهاجمان برسانیم ولی یک سری اشتباه داشتیم که تبدیل به ضد حمله حریف می شد. باید روی این مسائل در تمرینات روزهای آینده کار کنیم. همه حریفان در محوطه جریمه دفاع می کنند و منتظر ضد حمله هستند. در بازی با پیکان هم دروازه ما بسته ماند و نکته مثبتی است که گل نخوردیم اما نکته منفی این است که گل هم نزدیم.

وی در مورد اینکه بخاطر اشتباه بازیکنان کلافه بودید و چرا بازیکنان تمرکز لازم را ندارند، گفت: برخی از بازیکنان ما پاس های یکضرب و دوضرب را طولانی می‌کنند. بین دو نیمه هم گفتیم که باید سریع تر پاس بدهند. شاید بازیکنانم نگران بودند و می گفتند پیکان تیم قدرتمندی است. شاید نگران نبردن بودند و اینکه اگر پیروز نشویم چه می شود. به آنها گفتم باید بازی را از دقیقه یک کنترل کنیم. اگر پاس اول یا دوم ما بد باشد توپ را لو می‌دهیم و ضد حمله به حریف می شود و به حریف موقعیت می دهیم بازیکنان ما باید با اعتماد به نفس و ‌آرامش بازیکنند و توپ را به هم پاس بدهند و لیدر وسط زمین هم استرس نداشته باشد .در فوتبال ۹۰ دقیقه برای گلزنی زمان داریم.باید بازیسازی را از دفاع آغاز کنیم. در تیم مان بازیکنانی مثل ابراهیمی داریم که خوب تلاش کرد هرچند برخی وقت ها می توانست پاس بلند بدهد که پاس کوتاه می داد یا برعکس. او بازیکن خوبی است. بازیکنان بزرگتر در این شرایط با جوانتر ها باید صحبت کنند تا خوب پاس بدهند. باید تیم را آماده کنیم برای پاس نهایی با مهاجمان. قبل از بازی خیلی ها می گفتند پیکان تیم خوبی است و می توانید یک امتیاز بگیرید اما اکنون که بازی تمام شده می گویم که یک امتیاز اصلا برای ما خوب نبود.

سرمربی ‌آلمانی در استقلال در مورد قرعه کشی جام جهانی و اینکه آلمان با ایران ممکن است همگروه شود گفت: شاید ایران و
آلمان همگروه شوند. آیا تیم شما از مرحله گروهی صعود کرده که خبرنگاران پاسخ منفی دادند.

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا