جهان اسلام تا زمانی که تفکر داعش وجود دارد آسوده خاطر نیست

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی در اجلاس محبان اهل بیت (ع) و مساله تکفیری‌ها که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، گفت: امیدوارم این گردهمایی علما و اندیشمندان اسلامی فرصتی را برای واکاوی ابعاد گوناگون مشکلات و سرآغاز حرکتی جدید برای وحدت میان فرق و مذاهب اسلامی با محوریت محبت اهل بیت (ع) باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به شهادت قرآن کریم انبیای الهی در قبال زحمات رسالت هیچ مزد و اجزی از امت مطالبه نکردند و این مضمون به تعابیر گوناگون از زبان قرآن تکرار شده است و در سوره شوری آمده است: «قل لا اسالکم علیه اجرا الا المودة فی القربی ». در این میان فقط پیامبر اسلام (ص) مامور به مطالبه اجر از امت شدند آن هم اجری نه از جنس مال و مادیات دنیوی بلکه از سنخ محبت و مودت نسبت به یکدیگر و سود و فایده‌ای است که به خود امت اسلامی باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه اهل بیت در راه اسلام بالاترین هزینه‌ها را اعم از بذل جان و مال و تحمل زندان پرداختند اظهارکرد: از آنجا که اجر باید با ارزش عمل موصوف خود متناسب باشد بی‌شک تحمل چنین مشقت‌هایی است که می‌تواند یا مشقت رسول خدا در راه ادای اسلام هم آوردی کند.

آیت‌الله شاهرودی ادامه داد: نکته بعدی اینکه مودت بیش از محبت است و تبعیت عملی که در اینجا منظور پیامبر اعظم است را نیز در بر دارد در این ثمره‌ای که از مودت اهل بیت (ع) عاید ابنای بشر می‌‌شود همانا میل به مقصد اصلی و سیر الی الله است.

وی تصریح کرد: انسان در خلال بعد عقلی و منطقی دارای ابعاد احساسی است وقتی که آموزه‌های محض عقلی با عاطفه و احساس در نیامیزد انسان نمی‌تواند در مسیر تعالی قرار گیرد و رمز ماندگاری تعالیم انبیا نسبت به تعالیم فلاسفه دیگر در همین بوده است.

خبر در حال تکمیل است...

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا