مقایسه ویدیویی سرعت آیفون ۸ با گلکسی نوت ۸ سامسونگ ؛ کورس رقبای دیرینه

امروز قصد داریم تا به مقایسه سرعت آیفون 8 (iPhone 8) در برابر گلکسی نوت 8 (Galaxy Note 8) در قالب یک ویدیو بپردازیم. به نظر شما کدام‌یک سریع‌تر است؟

سال گذشته، زمانی که اپل از چیپست A10 Fusion در پرچمدار خود، آیفون 7 (iPhone 7) رونمایی کرد، سرعت این گوشی را با سایر محصولات اهالی کوپرتینو مقایسه کردیم. نتیجه این آزمایش کاملا واضح بود؛ آیفون 7 سریع‌ترین اسمارت فون اپل در بین همه آیفون های این کمپانی‌ست. اما آیا آیفون 8 با بهره‌گیری از پردازنده A11 بایونیک نیز این موفقیت را ادامه خواهد داد؟

به تازگی، ویدیویی در یوتیوب منتشر شده که سرعت آیفون 8 اپل را این بار با گلکسی نوت 8 سامسونگ مقایسه کرده است. اگرچه این تست را نمی‌توان یک آزمایش کاملا علمی دانست، اما با تماشای آن، می‌توان سرعت پرچمدار جدید اپل را در اجرای برنامه‌ها و مدیریت حافظه تا حدود زیادی حدس زد.

تست سرعت آیفون 8 در برابر گلکسی نوت 8 سامسونگ ؛ کورس رقبای دیرینه

همانطور که در این آزمایش نیز خواهید دید، گلکسی نوت 8 در شروع کار کمی سریع‌تر عمل کرده اما این آیفون 8 اپل بود که دور اول را با زمان 1 دقیقه و 27.35 ثانیه از نوت 8 سامسونگ، با 1 دقیقه و 30.48 ثانیه از آن خود کرد.

اما در دور دوم، این پرچمدار سری نوت سامسونگ بود که از رقیب خود پیشی گرفت؛ در این دور، گلکسی نوت 8 توانست با مدت‌زمان 2 دقیقه و 1.58 ثانیه نسبت به آیفون 8 اپل با زمان 2 دقیقه و 7.79 ثانیه سریع‌تر عمل کند. اگرچه شاید اختلاف زمان 6 ثانیه، چندان زیاد نباشد، اما سامسونگ نشان داد که استفاده از اسنپدراگون 835 در کنار 6 گیگابایت رم، می‌تواند انقلابی در محصولات اندرویدی ایجاد کند.

در ادامه، ویدیوی تست سرعت آیفون 8 اپل در برابر گلکسی نوت 8 سامسونگ را تماشا کنید. به نظر شما می‌توان به این آزمایش اعتماد کرده و پرچمدار سری نوت سامسونگ را سریع‌ترین گوشی دنیا در بین همه اسمارت فون های مبتنی بر آی او اس و اندروید دانست؟

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ -   اخبار دانش و فناوری - خبر از گجت نیوز