عمویم را من کشته ام! دستگیرم کنید

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، ساعت ١:٣٠ بامداد روز چهارشنبه، یکم شهریور، را نشان می‌داد که صدای شلیک تیر خواب را از چشمان اهالی خیابانی در منطقۀ باهنر مشهد گرفت و مردی میان‌سال، در حالی که از ناحیۀ سر دچار خون‌ریزی شدید شده بود، مقابل یک خانه افتاده بود و خانواده‌اش نیز اطراف بدن نیمه‌جانش سوگواری می‌کردند. لحظات بهت‌آوری در خیابان محل حادثه حاکم شده بود که نور چراغ گردان خودروِ آمبولانس نظر تماشاچیان را به خود جلب کرد. عوامل اورژانس، ‌پس از پیاده شدن از خودرو، بلافاصله بدن نیمه‌جان فرد حادثه‌دیده را به بیمارستان هاشمی‌نژاد مشهد منتقل کردند اما تقدیر به گونه‌ای دیگر رقم خورد و پروندۀ زندگی این مرد میان‌سال، با توجه به جراحت عمیقی که داشت، برای همیشه بسته شد.

 

 

با کشته شدن مصدوم ۴٢ساله و آثار جراحت مشکوک روی شقیقه‌اش، موضوع به بازپرس جنایی دادسرای مشهد اعلام شد و عوامل قضایی و پزشکی قانونی در محل بیمارستان هاشمی‌نژاد حاضر شدند. براساس اظهارات شاهدان ماجرا، شنیده شدن صدای تیر حاکی از آن بود که متوفی از ناحیۀ سر مورد اصابت گلوله اسلحۀ ٩میلی‌متری قرار گرفته و همین امر موجب مرگ وی شده است که فرضیۀ قتل Murder با هدف قرار دادن متوفی با اسلحه مطرح شد و تحقیقات جنایی در این خصوص آغاز گردید. با توجه به اینکه در زمان حادثه افراد زیادی در محل جمع شده بودند، سرنخ‌های به‌جامانده از متهم یا متهمان این پرونده از بین رفته بود که تحقیقات اولیه از خانوادۀ مقتول آغاز شد. مادر مقتول، که دچار تألمات روحی شدید شده بود، در مواجهه با بازپرس میرزایی عنوان کرد که، بعد از شنیده شدن صدای تیر، همچون دیگر همسایگان به خیابان رفته که با بدن نیمه‌جان فرزندش در کوچه روبه‌رو شده است.

 

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مردی جوان روز پنجشنبه، دوم شهریور، به اتاق قاضی میرزایی مراجعه کرد و عنوان کرد مقتول را او کشته است. در بررسی‌های بعدی مشخص شد که مقتول عموی این مرد جوان است که، به علتی نامعلوم، از سوی او هدف شلیک گلوله قرار گرفته است.

 

قاضی کاظم میرزایی، بازپرس ویژۀ قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، دربارۀ این پرونده گفت: «متهم، پس از تسلیم خود، یک قبضه اسلحۀ کلت کمری، که با آن عمویش را به قتل رسانده بود، را به دادسرا تحویل داد و تحقیقات برای روشن شدن این ماجرا و علت و انگیزۀ قتل ادامه دارد.»

رکنا

110

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :