۹۲ کشته به دنبال زلزله شدید مکزیک

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،در پی زلزله 7.1 ریشتری که روز سه شنبه به وقت محلی مرکز مکزیک را لرزاند ، تاکنون دست کم 92 نفر کشته شدند .

مرکز زمین شناسی‌ آمریکا در این مورد اعلام کردکه این زمین لرزه در عمق 51 کیلومتری سطح زمین به وقوع پیوست.


این در حالی‌ است که مرکز ملی‌ زلزله شناسی‌ مکزیک گزارش داد: شدت این زمین لرزه

6.8 درجه بوده و مرکز آن در 12 کیلومتری جنوب شرقی‌ "آکسوچیاپان" در ایالت مرکزی "مورلوس" قرار داشته است .
مقامات مکزیکی در این رابطه اعلام کردند که بر اساس گزارشات اولیه ، 54 نفر در ایالت مورلوس ، 26 نفر در ایالت پوئبلا، 8 نفردر ایالت مکزیک و چهار نفر نیز در مکزیکو سیتی پایتخت کشور کشته شدند .


در این راستا ، مقامات مکزیکو سیتی اشاره کرده ا‌ند که در مجموع 27 ساختمان تخریب شده و گمان می رودکه افراد بسیاری در زیر آوارها بسر می‌ برند .


رسانه های محلی در این رابطه ، تصاویری از ساختمان ها در مناطق کندسا ، لا روما و لا دل وایه را نشان می‌ دهند که بخشی از آنها تخریب شده ا‌ند .افزون بر آن ، این رسانه ها تصاویری از نشت گاز و آتش سوزی در برخی‌ از مناطق پایتخت را نشان می‌ دهند .


همچنین یک پل که پایتخت را به منطقه "آکاپولکو" مرتبط می‌ کند نیز ریزش کرده است .
در ایالت پوئبلا واقع در مرکز مکزیک نیز ، از ریزش برج های کلیسای چولولا گزارش شده است .
زلزله روز سه شنبه مکزیک در حالی‌ رخ داده که 10 روز از وقوع زلزله شدیدی که باعث کشته شدن نزدیک به یکصد نفر شده ، می‌ گذرد .


از سوی دیگر وقوع این زلزله در حالی‌ است که دقیقا روز سه شنبه ، 32 سال از وقوع زلزله مهیبی می‌ گذرد که مکزیکو سیتی را ویران و ده ها هزار کشته بر جا گذاشت .


به گفته مقامات ، زلزله ، تنها چندین ساعت پس از اینکه بسیای از مردم در سراسر کشور در یک شبیه سازی زلزله شرکت کرده بودند ، اتفاق افتاد .

 

انتهای پیام/

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان