۴۲کشته و مصدوم در آتش سوزی مدرسه

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، در این آتش‌سوزی که ساعت پنج صبح پنجشنبه به وقت محلی در ساختمان سه طبقه اتفاق افتاد، با توجه به اینکه مرکز آتش در جلوی تنها ورودی ساختمان بود و همه پنجره‌ها با حفاظ فلزی پوشانده شده بودند، دانش‌آموزان 13 تا 17 ساله مستقر در این مرکز شبانه روزی و 6 معلم شان راهی برای فرار نداشتند.

 

به همین خاطر بسیاری از آنها در حالی که برای نجات از پنجره‌ها به بیرون فریاد می‌کشیدند زنده زنده در آتش سوختند.براساس اعلام سازمان آتش‌نشانی کوالالامپور در این حادثه دلخراش 22 دانش‌آموز و دو معلم شان جان خود را از دست دادند و 14 پسر محصل و 4 معلم دیگر نیز با کمک امدادگران نجات یافتند.

 

تحقیقات مقدماتی نشان می‌دهد بیشتر قربانیان با استنشاق دود از هوش رفته و اجساد به‌طور کامل سوخته‌اند. فرضیه نخست درباره علت این حریق، اتصالی در سیم کشی برق یا اتصالی سیستم حشره کش ساختمان عنوان شده است.

 

بسیاری از ساکنان محلی که برای نجات به اطراف ساختمان آمده بودند مدعی‌اند صدای بچه‌ها را شنیده‌اند اما راهی برای نجات شان نداشتند. یکی از همسایگان گفت: «من دست‌های کوچک بچه‌ها را از پنجره می‌دیدم اما به خاطر حفاظ‌های فلزی پنجره‌ها امکان نجات وجود نداشت. تنها چند نفر از دانش‌آموزان خود را پایین انداختند که به آنها کمک کردیم.» این حادثه ازابعاد مختلف در دست بررسی قرار دارد.

ایران

110

شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :