تصادف خونین در جاده کرج – چالوس / ۶۱ مجروح در تصادف اتوبوس و مینی بوس

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز طی تعطیلات آخر هفته که صدها هزار خانواده درآخرین روزهای تعطیلات تابستان راهی سفر شده‌اند حوادث رانندگی پرشماری در جاده‌های کشور رخ داد و خون بیش از یکصد کشته و زخمی درجاده‌ها ریخت.

 

 پرشمارترین قربانیان حوادث رانندگی مربوط به جاده‌های استان مرکزی بود که طی یک روز در سه حادثه رانندگی 12 مسافر جان‌شان را از دست دادند.
12 کشته در یک شب
در سه حادثه رانندگی که طی یک روز در جاده‌های استان مرکزی- اراک- اتفاق افتاد 12 نفر از سرنشینان خودروها جان سپردند و چند نفر هم زخمی شدند. فرمانده پلیس راه اراک دراین باره گفت: نخستین سانحه رانندگی شامگاه چهارشنبه در برخورد یک خودروی خاور با پژو که شش نفر بودند، به علت شدت جراحات ناشی از تصادف در دم جان خود را از دست دادند.علت وقوع این سانحه از سوی کارشناسان تصادفات پلیس راه، انحراف به چپ خودروی پژو اعلام شده است.رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به سانحه جاده‌ای مرگبار دیگری گفت: در سانحه رانندگی که همان شب ساعت 21، در جاده قدیم ساوه – سلفچگان رخ داد، یک دستگاه خودروی کامیون با یک دستگاه پژو 405 بشدت برخورد کردند. در این حادثه پژو آتش گرفت که متأسفانه پنج سرنشین آن در میان شعله‌های آتش جان باختند.علت وقوع سانحه دردست بررسی است.همچنین طی سانحه رانندگی دیگری که در کیلومتر 15 اتوبان ساوه – سلفچگان رخ داد یک خودروی نیسان با خودروی پراید تصادف کردند و راننده نیسان جان سپرد علت این حادثه هم از سوی کارشناس تصادف‌های پلیس راه، انحراف به چپ راننده خودروی نیسان اعلام شد.
6 نفر در تصادف جاده قم کشته شدند
براثر برخورد یک دستگاه سواری با یک کامیون که در جاده قم به اراک رخ داد 6 نفر کشته شدند.
معاون مرکز فوریت‌های پزشکی قم گفت: آمبولانس اورژانس 115 قم بسرعت خود را به محل حادثه رساند اما به‌دلیل شدت ضربات وارده، هر پنج نفر در دم فوت کرده بودند که یک نفر هم پس از انتقال به‌بیمارستان جان سپرد و 3 مجروح حادثه هم در بیمارستان بستری شدند.
قربانیان حادثه 4 زن و دو مرد بودند.

  قاچاق مسافران خارجی در کمینگاه‌های مرگ
یک خودروی سواری پژو 405 متعلق به قاچاقچیان انسان که 10 نفر از اتباع غیرقانونی افغان را از منطقه مرزی  افغانستان به نقطه‌ای از کشورمان انتقال می‌داد، ساعت 2 بامداد پنجشنبه در جاده جیرفت واژگون شد.در این حادثه 4 نفر از مهاجران افغان کشته شدند و 6 مصدوم حادثه به بیمارستان انتقال یافتند.در حادثه‌ای دیگر یک سواری پژوی 405 متعلق به قاچاقچیان انسان که حامل ده نفر از مهاجران غیرقانونی افغان بود در جاده تبریز – زنجان در فاصله 135 کیلومتری زنجان با یک تریلی برخورد کرد.در این حادثه که حوالی بامداد اتفاق افتاد چهار نفر از مسافران افغان کشته و 5 نفر هم مجروح شدند.عجیب اینکه بیست و چهار ساعت پیش از این حادثه مرگبار، یک خودروی سواری متعلق به قاچاقچیان انسان هم که 14 مسافر غیرقانونی افغان را در اتاقک این سواری پژو جا داده بودند در جاده اردستان به کاشان براثر سرعت زیاد و تنگی جا برای راننده واژگون شد.در این حادثه سیزده نفر بشدت مصدوم شدند و دست کم یک نفر هم جانش را از دست داد. پلیس راه علت این حادثه را ناتوانی راننده در کنترل خودرو، سرعت زیاد و حضور 14 مسافر در داخل خودرو اعلام کرده است.اما پرسش این است که در طول جاده چگونه مأموران پلیس راه متوجه این خودروهای متعلق به قاچاقچیان نمی‌شوند.از آغاز سال‌جاری تاکنون چندین خودروی حامل مهاجران قاچاق که اغلب بیش از 10 سرنشین داشته‌اند در مسیر انتقال از مناطق مرزی به نقاط مختلف کشور دچار حادثه شده‌اند که عده‌ای کشته و مجروح شده‌اند.معمولاً قاچاقچیان انسان که اقدام به انتقال مهاجران غیرقانونی از نقاط مرزی می‌کنند به خاطر سود بیشتر بیش از 10 مهاجر قاچاق را در یک خودرو جای می‌دهند. این گونه رانندگان برای آنکه گرفتارنشوند معمولاً نیمه‌های شب به راه می‌افتند و به خاطر سرعت زیاد و تراکم مسافران تصادف می‌کنند.

مرگ در بزرگراه چمران
براثر واژگون شدن یک خودروی «ال 90» در بزرگراه شهید چمران نیز یک نفر کشته و دو نفر مصدوم شدند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: ساعت یک ونیم بامداد (دیروز) حادثه واژگونی خودرو در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید چمران مقابل ولنجک به آتش‌نشانی اعلام شد که بسرعت آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند.با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد یک خودرو ال 90 با سه سرنشین هنگام حرکت در مسیر، به دلایل نامعلومی پس از انحراف از مسیر و برخورد با حفاظ میانی بزرگراه درمسیر مخالف واژگون شده است.زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند، مردم سعی داشتند حبس شدگان را از داخل خودرو خارج کنند که آتش‌نشانان نیز به کمک سرنشینان محبوس شده شتافتند و هر سه نفر را از داخل خودرو خارج کردند. پس از معاینات اولیه مشخص شد یکی از سرنشینان که جوان بیست و چهار ساله ای بود جان خود را از دست داده است و همچنین دو سرنشین دیگر که دو مرد جوان بودند دچار مصدومیت شدند.

مرگ 2 عراقی در سقوط خودرو به دره
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان اسدآباد (همدان) نیز از وقوع دو تصادف در مسیر گردنه این شهرستان خبر داد.
در این دو تصادف 3 نفر کشته و 7 زخمی شده‌اند. به گزارش پلیس، نخستین تصادف ساعت 10/22 شب در پی سقوط یک دستگاه خودروی لندکروز به علت سرعت بالا و تخطی از سرعت مطمئنه به دره رخ داد. در این حادثه از سه سرنشین خودرو که همگی عراقی بودند، 2 کشته و یک سرنشین مصدوم شده است.
پلیس راه گفت: ساعت 20/8 صبح در انتهای گردنه، 15 کیلومتری محور مواصلاتی اسدآباد – همدان هم به علت برخورد رخ به رخ یک دستگاه 206 و یک دستگاه پراید 6 نفر مصدوم شدند و یک نفر فوت شد.

تصادف خونین در جاده کرج – چالوس
تصادف در تونل شماره دو محور کرج چالوس، 10 مصدوم بر جا گذاشت. دراین حادثه رانندگی که بامداد روز پنجشنبه، اتفاق افتاد دو خودروی سواری با هم برخورد کردند و ده نفر سرنشین این دو خودرو مجروح شدند.

61 مجروح در تصادف اتوبوس و مینی بوس
در تصادف اتوبوس مسافربری با مینی بوس در گرمسار که سحرگاه دیروز در جاده سمنان به گرمسار اتفاق افتاد 61 نفر از مسافران هر دوخودرو مجروح شدند.به گفته دکترمهدی شادنوش-رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان- درپی وقوع این حادثه خونین بلافاصله 10 آمبولانس ویک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند. 13 مجروح حادثه با تلاش امدادگران در محل درمان شدند و 48 مجروح به بیمارستان معتمدی گرمسار انتقال یافتند وتحت درمان قرارگرفتند.به گفته دکترشادنوش خوشبختانه این حادثه تلفات نداشت.
تصادف در محور لار – بندرعباس با 4 کشته و 14 زخمی
تصادف دو خودرو سمند با یک موتورسیکلت در جاده لار به بندرعباس در جنوب استان فارس هم 4 نفر کشته و 14 زخمی برجا گذاشت.این تصادف ساعت 22 و 15 دقیقه پنجشنبه 23 شهریور به پلیس راه گزارش شد و مجروحان به بیمارستان‌ها انتقال یافتند.سرهنگ حمدالله هوشمندی رئیس پلیس راه جنوب استان گفت:در این حادثه خودروهای سمند پس از برخورد به هم واژگون شدند و سپس با یک موتورسیکلت برخورد کردند. علت واژگونی خودروها تجاوز به چپ خودروسواری سمند نقره‌ای بوده است.در حادثه رانندگی دیگر که ساعت 18 و 32 دقیقه پریشب در کمربندی خمینی شهر – نجف آباد اتفاق افتاد 7 نفر - دو زن، دو مرد و سه کودک- مصدوم شدند که پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر منتقل شدند.
14 زخمی در تصادف خونین جاده تاکستان
صبح دیروز تصادف یک دستگاه پژو با یک دستگاه وانت نیسان در جاده تاکستان 14 مصدوم برجا گذاشت.

ایران

110

شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :