واکنش ناجا به کشته شدن دوشهروند در منطقه مرزی

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سخنگوی ناجا درواکنش به انتشارخبرکشته شدن دو شهروند که برخی رسانه‌ها آنها را کولبرمعرفی کرده بودند گفت: نیروی انتظامی ضمن اظهار تأسف و تأثر از جان سپردن این دو شهروند اعلام می‌کند موضوع مذکور هیچ ارتباطی به بحث کولبری و مناطق و معابر مشخص شده برای تردد کولبران نداشته است.


سردار سعید منتظر المهدی گفت: سه‌شنبه شب گذشته، در نیمه‌های شب و دردل تاریکی، مرزبانان هنگ مرزی شهرستان بانه متوجه ورود افرادی از مناطق ممنوع و نقاط قرمز امنیتی مرز به داخل کشورشدند که با اخطار و هشدارهای پی در پی و تیراندازی هوایی سعی بر جلوگیری از استمرار تردد غیر قانونی آنان می‌کنند.

 

اما در سایه بی‌توجهی آنان؛ با توجه به حساسیت منطقه و سوابق تهدیدات امنیتی گذشته به جهت پیشگیری از هر نوع پیشامد ضد امنیتی؛ ناگزیر مبادرت به تیراندازی نموده که تعدادی از آنان متواری و متأسفانه دو نفر جان خود را از دست می‌دهند و در بررسی‌های بعدی مشخص می‌گردد این دونفر از شهروندان همان منطقه و حامل محموله مواد محترقه بودند.وی گفت: پلیس بر سر امنیت مردم هرگز مماشات نخواهد کرد و در واقع مردم هر گونه کوتاهی در این حوزه را برما نمی‌بخشند. ضمن اینکه فلسفه وجودی مرزبانان هر کشوری به طور اساسی حراست و صیانت و پاسداری از سرحدات مرزهای آن کشور است.


یادمان باشد بخش اعظمی از امنیت جاری در بستر جامعه باوجود تمام تهدیدات ضد امنیتی مرهون هوشیاری وتلاش مرزبانان کشورمان است.

ایران

110

یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :