فرارمیلیون ها امریکایی ازطوفان «ایرما»در «فلوریدا»

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، این طوفان دریایی پس از چند روز با گذر از جزایر «کارائیب» درحالی به سمت فلوریدا درحرکت است که درطول مسیرش دســــــت کم 22 نفر را به کام مرگ کشانده و میلیون‌ها نفر را نیز آواره کرده است.

 

طوفان «ایرما» که به گفته کارشناس‌های هواشناسی در یک قرن گذشته بی‌سابقه بوده است، با قدرت 295 کیلومتر در ساعت از سمت اقیانوس اطلس در قاره امریکا حرکت کرده و به‌دلیل وسعت و شدت باد و باران تا چند روز آینده مناطق بسیار دیگری را ویران خواهد کرد.

 

براساس پیش‌بینی کارشناس‌ها، مسیر این طوفان از کارائیب به سمت ساحل غربی فلوریدا است و با وجودی که مرکز این طوفان از نقاط پرجمعیت این ایالت دور است اما 25 درصد جمعیت منطقه - معادل 5.6 میلیون نفر- ازروزجمعه در حال انتقال به مناطق امن هستند.

 

به‌دنبال این فراخوان فوری، ترافیک شدید جاده‌ای و کمبود بنزین تخلیه شهر را به مخاطره انداخته و مقام‌ها را هر چه بیشتر نگران تلفات سنگین کرده است.این طوفان که قدرتمندترین طوفان اقیانوس اطلس نیز به شمار می‌رود علاوه بر جزایر «بریتیش ویرجین» در کارائیب و کوبا، در جزیره «آنگویلا» نیز فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌های آوارگان، مدارس و 90 درصد جاده‌های ارتباطی را تخریب کرده و در روند امدادرسانی مشکلات جدی به وجود آورده است.

ایران

110

یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :