عملیات نجات ۲ چترباز از فراز آسمان

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، دو جوان که صبح جمعه درارتفاعات البرز مرکزی درحوالی روستای «وردیج» مشغول چتربازی بودند ناگهان با کابل‌های فشار قوی برخورد کرده و بشدت مصدوم شدند.


به‌دنبال وقوع این حادثه هولناک و درحالی که هرلحظه بیم مرگ آنها می‌رفت سرانجام نیروهای امدادی آتش‌نشانی و اورژانس به محل رسیده و درعملیاتی نفسگیرآنها را زنده نجات دادند.

 

جلال ملکی -سخنگوی آتش‌نشانی تهران- در این باره گفت: «ساعت 9:21 دقیقه صبح جمعه حادثه سقوط دو چترباز روی کابل‌های برق فشار قوی به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام شد و مأموران دو ایستگاه به همراه تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

 

با حضور آتش‌نشانان در منطقه «وردیج» که خارج از محدوده استحفاظی شهر تهران است مشخص شد دو چترباز در اثر تغییر وضعیت جوی روی کابل‌های فشار قوی سقوط کرده‌اند و در وضعیت بحرانی هستند.ازآنجا که نیروهای اداره برق نیز بلافاصله در محل حادثه حضور یافته بودند، بلافاصله عملیات نفسگیر نجات آغازشد وسرانجام هردومرد جوان مصدوم به پایین انتقال یافته وتوسط امدادگران اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.


فرشاد آرمان که شاهد حادثه بود و موضوع سقوط چتربازان را به آتش‌نشانی و اورژانس اطلاع داده بود دراین باره گفت: «صبح جمعه به همراه یکی ازدوستانم برای تمرین موتورسواری کوهستان به منطقه وردیج رفته بودیم که ناگهان درارتفاعات متوجه سقوط دوچترباز روی کابل‌های فشارقوی شدیم. بلافاصله نیزبا آتش‌نشانی واورژانس تماس گرفتیم که به خاطربعد مسافت، نیروهای امدادی با کمی تأخیر رسیدند.

 

درحالی که دوچترباز در میان کابل‌های برق فشارقوی گرفتارشده بودند، سرانجام نیروهای امدادی به محل حادثه رسیده وهمان موقع آنها را به محل حادثه بردیم. درحالی که هیچ امیدی به زنده ماندن دوچترباز نبود، اما خوشبختانه آنها به طورمعجزه آسا زنده مانده بودند وتیم‌های امدادی نیزبا فداکاری و حضور در منطقه بسیار پرخطر، سرانجام آنها را نجات دادند.

ایران

110

یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :