خرس قهوه‌ای پارک ملی گلستان تلف شد

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، صبح روز یکشنبه با دریافت خبری مبنی بر نزدیک شدن یک قلاده خرس قهوه ای به حاشیه روستای ترجنلی گالیکش، ماموران یگان حفاظت پارک ملی گلستان در محل حضور پیدا کرده و خرس را مشاهده می کنند و این حیوان با مشاهده ماموران فرار کرده و تلاش برای گرفتن این حیوان بی نتیجه می ماند.

روز دوشنبه با تماس یکی از اعضای شورای روستای ترجنلی مبنی بر مشاهده مجدد این حیوان، ماموران به محل مراجعه و با استفاده از دستگاه پرتاب دارت بیهوشی اقدام به بیهوش کردن حیوان می کنند.

بنا به اظهارات، سید مهدی کوچکی، رئیس پارک ملی گلستان، هرچند تذکرات لازم به مردم محلی برای  نزدیک نشدن به این حیوان داده شده بود اما حیوان قبل از بیهوش شدن دست یکی از ساکنان روستا که به این حیوان نزدیک شده بود را زخمی می کند.

خرس قهوه ای پارک ملی گلستان در نهایت توسط ماموران یگان حفاظت پارک زنده گیری شده و  برای بررسی های بیشتر در صورت وجود بیماری به مرکز نگهداری حیات وحش گناره منتقل می شود و ساعاتی بعد در محل نگهداری تلف می شود.

احمد دباغیان، مدیر روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر، هرچند خبر تلف شدن این خرس قهوه ای را تایید کرد اما دادن اطلاعات در خصوص دلایل و جزییات مرگ این حیوان را منوط به پاسخ دامپزشکی گلستان کرد.

مهر

110

چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :