۲ سال حبس و جریمه نقدی عاملین شکار پلنگ در لنده

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سید اسدالله هاشمی در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر شکار غیرمجاز پلنگ در روستای موگرمون از توابع شهرستان لنده در استان، نظر به اینکه محدوده مذکور جزو مناطق آزاد بوده و شهرستان لنده نیز فاقد اداره محیط زیست است، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از شهرستان کهگیلویه و مرکز استان، عازم منطقه مذکور شدند.

 

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با صدور رای قضایی متخلف شکار یک قلاده پلنگ به دوسال حبس و 160 میلیون تومان جریمه محکوم شد.

سید اسدالله هاشمی در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر شکار غیرمجاز پلنگ در روستای موگرمون از توابع شهرستان لنده در استان، نظر به اینکه محدوده مذکور جزو مناطق آزاد بوده و شهرستان لنده نیز فاقد اداره محیط زیست است، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از شهرستان کهگیلویه و مرکز استان، عازم منطقه مذکور شدند.

وی بیان کرد: طی هماهنگی با دادستان و فرماندار، تحقیقات مامورین در این زمینه آغاز و بر اساس تصاویر و اطلاعات به دست آمده دو مظنون در این رابطه شناسایی و بازداشت شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با ورود دادستان بعنوان مدعی العموم و اداره حفاظت محیط زیست بعنوان شاکی خصوصی، پرونده ای تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد که در جریان تحقیقات صورت گرفته و بازجویی از مظنونین مشخص شد دو پلنگ توسط متخلفین در ارتفاعات روستای "موگرمون" کشته شده اند. شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان لنده هر دو متهم به دو سال حبس و 160میلیون تومان جریمه محکوم شدند.

هاشمی تصریح کرد: با اعتراض دو متهم به رای صادره پرونده به شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان ارسال شد. با صدور رای قطعی شعبه 4  دادگاه تجدید نظر استان یکی از متخلفین به 2 سال حبس محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد : برای مطالبه خسارت ناشی از ضررو زیان وارده به محیط زیست طی روزهای آینده، با طرح دعوی حقوقی این خسارت مطالبه خواهد شد.

ایسنا

110

شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ -   اخبار حوادث - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :