یکصد میلیارد ریال مجموع کمک های مردمی برای آزادی زندانیان در فراخوان “ماه عسل”
به گزارش خبرگزاری میزان،در ادامه کمک های مردم نوع دوست کشورمان برای آزاد سازی زندانیان، روزگذشته سومین چک به مبلغ ۶۵میلیارد ریال از طریق مسئولین برنامه ماه عسل و سامانه آسان پرداخت به سازمان زندان ها اهدا شد.

رئیس سازمان زندان ها در مراسم اهدا این چک ضمن قدردانی از همت مردم کشورمان گفت: مردم ایران نشان دادند که برای رفع آلام هموطنان خود همیشه آماده هستند.

دکتر جهانگیر اظهار داشت: پس از تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش جمعیت زندان ها و ساماندهی به وضعیت زندانیان کشور و با تدابیر ریاست محترم قوه قضاییه، تلاش های گسترده ای در حوزه های مختلف برای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب آغاز گردید.

وی بیان داشت: اصلاح قوانین قضایی و تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی دو اقدام مهمی بود که در حوزه قضایی آغاز گردیده است.

مشاور رئیس دستگاه قضا ادامه داد: تلاش دستگاه قضایی این است که افراد تا حد امکان به زندان نیایند اما در جایی که حقوق مردم است و شاکی خصوصی وجود دارد برای احقاق حق و توسعه عدالت قوه قضاییه نمی تواند حق الناس را نادیده بگیرد که در اینجا نیازمند توسعه فرهنگ صلح و دوستی و حل مسائل از طریق فرهنگ سنتی از قبیل ریش سفیدی هستیم.

شایان ذکر است فراخوان برنامه ماه عسل برای آزاد سازی زندانیان از طریق سامانه #۴۰*۷۳۳* همچنان ادامه دارد و مردم نوع دوست کشورمان تا این لحظه مبلغ یکصد میلیارد ریال را با مشارکت حدود ۴۷۰۰۰۰نفر برای این امر خیر اختصاص دادند.

پیش بینی می شود با رقم اهدایی نزدیک به یک هزار زندانی واجد شرایط از زندان ها آزاد و به کانون خانواده بازگردند.

انتهای پیام/

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان