گرفتگی طولانی مدت صدا را جدی بگیرید/هشدار به سیگاری ها
گرفتگی طولانی مدت صدا را جدی بگیرید/هشدار به سیگاری هابه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن، اظهار کرد: سرطان حنجره از شایع‌ترین سرطان‌های ناحیه سر و گردن است، اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.

دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، افزود: استعمال دخانیات از شایع‌ترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه‌ای که ۹۸ درصد مبتلایان دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.

وی درباره علایم بروز این سرطان، یادآور شد: گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است، اما نمی‌توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد در ادامه تصریح کرد: اگر فرد سیگاری به مدت ۲ هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شد باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.

یحیی زاده در بخش دیگری از سخنانش با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن، یادآور شد: متخصصان گوش، حلق و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی انکولوژی، پاتولوژیست‌ها و رادیولوژیست‌ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.

سومین سمینار تومورهای سروگردن ۱۹ تا ۲۰ مرداد ۹۶ در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ 

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان