پایان خرداد آخرین مهلت پرداخت مالیات مقطوع صاحبان مشاغل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سیدکامل تقوی نژاد بیان کرد: طبق دستورالعمل تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، مالیات عملکرد سال 1395 کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم آیین نامه اجرایی موضوع ماده 95 قانون مالیات های مستقیم که مجموع فروش کالا و خدمات آنان درسال گذشته حداکثر 10 برابر معافیت ماده 84 ( 156 میلیون تومان) باشد، با افزایش 8 درصد نسبت به مالیات قطعی سال 1394 به صورت مقطوع تعیین می گردد و مودیان می بایست این مالیات مقطوع را در فرصت باقیمانده تا پایان خردادماه پرداخت کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مودیانی که این دستورالعمل را می پذیرند باید مالیات خود را حداکثر تا پایان خردادماه سال 1396 پرداخت کنند، اظهارداشت: مالیات مودیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع را بصورت یکجا در خردادماه 1396 ندارند، حداکثر تا چهار قسط مساوی تقسیط می گردد.

تقوی نژاد خاطرنشان کرد: پذیرش این دستورالعمل سبب تسریع روند رسیدگی و قطعیت پرونده های مالیاتی صاحبان مشاغل برای عملکرد سال 1395 می شود. 

سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 1394 گفت: مودیان محترم مالیاتی به منظور بهره مندی از معافیت مالیاتی برای عملکرد سال 1395، حداکثر تا 31 خردادماه مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند.

وی تاکیدکرد: مودیان محترم می توانند از طریق سامانه www.tax.gov.ir نسبت به ارائه اظهارنامه های مالیاتی و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی اقدام نمایند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی منوط به ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهارداشت: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر ارائه نمایند.

انتهای پیام/

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان