نوادگان افتخار ایران زمین در برنامه سر سفره خدا

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ هم زمان با عملیات موشکی سپاه علیه تروریست های داعش  فرزند شهید تهرانی مقدم و نوه های این شهید بزرگوار در برنامه زنده سر سفره خدا حاضر شدند و در مورد پدر موشکی ایران شهید حسن تهرانی مقدم  صحبت کردند.


در ابتدای برنامه محمد حسن نوه چهار ساله شهید تهرانی مقدم با زبان شیرین کودکی با بچه های صحبت کرد و محمد طه نوه دیگر شهید تهرانی مقدم که هفت سال داشت گفت که به پدر بزرگش افتخار می کند محمد طه گفت در پیش دبستانی روزی از من خواستند در مورد موضوعی سر کلاس صحبت کنم و من در مورد موشک صحبت کردم. وی گفت موشک ها برای صلح ساخته شده اند  و  کاربردهای خیلی زیادی دارد مثل رفتن به فضا،  قراردادن ماهواره در آسمان و برای حفظ کشور هم می توان از دست ادم های بد خودمون رو نجات بدیم.


اين نهال كوچك زندگی سردار موشکی ایران اسلامی ارزو داشت كه وقتي بزرگ شد روحاني و مدافع حرم باشد و گفت که بابابزرگش علاقه به آموختن علوم دینی داشت و دوست دارد به جنگ دشمنان دین برود
در ادامه زهرا خانم طهراني مقدم از بازی هایش با پدر صحبت کرد و گفت پدرم دوست داشت من پزشک شوم و همچنین حافظ قرآن باشم و من حتما آرزوی پدرم را بر آورده می کنم و تاکنون بیشتر از 14 جزء قرآن را حفظ کردم.


وی گفت زمانی از اتفاق دیشت و حمله موشکی به مقر تروریستهای داعش خیلی خوشحال  شدم  و از اینکه پدرم یکی از مهره های کلیدی حفظ مرزوبوم ایران است به خود می بالم.


زهرا گفت به یاد دارم که پدرم هر روز که از سر کار می آمد با اینکه خسته بود با من بازی می کرد و همیشه در بازی هایم، بابا سعی داشت من برنده باشم و به یاد دارم که همیشه در جمع های خانوادگی می گفت باید زهرا اول باشه و من حتما به آرزوی پدرم جامه عمل می پوشانم.


لازم بذکر است که برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک است که به صورت زنده پخش می شود و در برنامه بیست و پنجم با توجه به حمله موشکی به مقر داعش با دعوت از فرزندان شهید تهرانی مقدم سعی کرد به کنجکاوی کودکان در این مورد برنامه سازی کند.

 

از خاطرات قايم باشك هاي بابايش و مهربوني هاي غير قابل وصف باباجانش گفت


او كه ارزوي پدرش كه حفظ قران بوده جامع عمل پوشانده و هم اكنون حافظ ١٤ سوره قران است و تلاوت قران رو به روح پدرش تقديم ميكند.


و زهراخانم وصيت پدرش رو در انتهاي برنامه خواند:
" بر مزار من بنويسيد اينجا ....."

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو