قرارداد سوخت نیروگاه بوشهر در مسکو امضا شد

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا از ایرنا، این قرارداد در حاشیه نهمین نمایشگاه اتم اکسپو 2017 توسط محمد احمدیان معاون سازمان انرژی اتمی و اولگ گریگوریف معاون شرکت هسته ای «ته ول» روسیه زیر مجموعه شرکت دولتی روس اتم امضا شد.

براساس اطلاعات این قرارداد که امروز (سه شنبه) اعلام شد، شرکت روسی اجرای این قرارداد را به زودی آغاز خواهد کرد و دسامبر سال جاری میلادی نیز ارسال آن را انجام خواهد داد.

محموله سوخت هسته ای YTBC تهیه شده با بالاترین سطح استاندارد و تضمین انتقال امن، به ایران امکان می دهد امنیت تداوم تولید انرژی را در نیروگاه بوشهر تضمین کند.

سایت ته ول شرکت روسی مسئول اجرای قرارداد نیز ارزش توافق را 30 میلیون دلار اعلام کرده است.

احمدیان معاون سازمان انرژی اتمی نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: همکاری های خوبی بین تهران و مسکو در صنعت هسته ای وجود دارد که افزون بر تکمیل واحد نخست نیروگاه بوشهر، واحدهای دوم و سوم نیز با کمک روسیه در حال ساخت است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه سوخت هسته ای نیز همکاری های بسیار خوبی بین ایران و روسیه وجود دارد به قرارداد تازه امضا شده بین دو کشور و همچنین همکاری مطالعاتی در باره بهره برداری از سوخت های جدیدتر اشاره کرد.

هیات ایرانی همچنین در جریان سفر به مسکو از نمایشگاه اتم اکسپو 2017 که بزرگ ترین گردهمایی صنعت هسته ای جهان است، بازدید کرد.

در این نمایشگاه سه روزه که فردا (چهارشنبه) پایان می یابد، 653 شرکت اتمی پیشرو از 65 کشور با شعار «نیازهای اتمی، محیط زیست و ایمنی»، جدیدترین فناوری های مرتبط با صنعت هسته ای از جمله تولید انرژی، پزشکی، کشاورزی و امنیت بهره برداری را ارائه کرده اند و همچنین همزمان نشست های مختلف تخصصی و عمومی نیز برگزار می شود.

یکی از محورهای این نمایشگاه نیز بررسی راهکارهای دستیابی به افق سال 2050 است که براساس آن باید سهم تولید انرژی بدون کربن از 30 درصد کنونی به 80 درصد برسد.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا

کلیدواژه ها  :    ,