شهریه‌های دانشگاه حکیم سبزواری افزایش نیافت

 

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، در پی افزایش شهریه و قانون 10 ترمه شدن تحصیل دانشجویان تجمع اعتراض آمیز ظهر امروز در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

 

در این تجمع دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین «جناب آقای روحانی به دادمان برسید شهریه پنج برابری در دانشگاه حکیم سبزواری افراط است تا اعتدال»، «جیب دانشجو و خانواده اش خزانه دانشگاه نیست» خواستار کاهش میزان شهریه‌ها شدند.

 

یک دانشجو به خبرنگار ما گفت در پی افزایش شهریه دانشگاه اکنون باید برای 10 واحد درسی مبلغی حدود 17000000 ریال بپردازم که این درست نیست امیدوارم مسئولین این مبلغ را کاهش دهند.

 

بنا بر این گزارش همچنین دانشجویان نسبت به آیین نامه جدید دانشگاه در خصوص 10 ترمه شدن تحصیل دانشجویان اعتراض کردند و خواستار 12 ترمه شدن تحصیل در دانشگاه شدند.

 

همچنین جلسه ای با حضور عسگری، نماینده رئیس دانشگاه حکیم سبزواری و برخی از مسئولین دانشگاه با دانشجویان معترض برگزار شد که طی آن سنوات تحصیلی همان پنج سال ماند ولی شهریه‌های دانشجویان شبانه به مقدار قبل از افزایش شهریه بازگشت، دانشجویان روزانه ترم ۹ شهریه نمی‌دهند و شهریه دانشجویان ترم ۱۰ نیز به مقدار قبلی بازگشت.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو