حمله شدید داعش به نیروهای عراقی نزدیک «تنف»

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا از فارس، «خبرگزاری اعماق» وابسته به داعش خبر داد که عناصر این گروه تروریستی صبح امروز در حمله‌ای غافلگیرانه به نیروهای عراقی در نزدیکی «تنف» حمله کرده‌اند.

تنف، در نزدیکی مثلث مرزی «عراق، سوریه، اردن» است که نیروهای آمریکایی نیز در نزدیکی آن مستقر هستند و گذرگاه «الولید» عراق، در همین منطقه واقع شده است.

اعماق گزارش داد که نیروهای داعش بامداد امروز به مقر نیروهای عراقی در «الجمونه» در نزدیکی «تنف» در مرز عراق و سوریه یورش برده‌اند و موفق شده‌اند -طبق ادعای اعماق- 17 نیروی عراقی را به قتل برسانند و 31 خودورو و تجهیزات نظامی را منهدم کنند.

طبق این ادعا، این حمله داعش از سه محور به نیروهای عراقی انجام شده و درگیری شدیدی پس از آن رخ داده که بر اثر آن 17 نیروی عراقی کشته شده‌اند. داعش به تعداد تلفات خود در این درگیری اشاره‌ای نکرد.

در مقابل، شبکه «السومریه» عراق گزارش کرد که نیروهای «الحشد الشعبی» امروز یک حمله سخت داعش در شمال گذرگاه الولید در مرز سوریه (در غرب استان الانبار) را دفع کردند.

در این خبر آمده که «حمله از سمت شهر مرزی القائم (350 کیلومتری غرب رمادی مرکز استان الانبار) که تحت کنترل داعش است انجام شد».

یک منبع عراقی با بیان این مطلب گفت که «درگیری و مقابله شدید بود.. و الحشد الشعبی توانست حمله را دفع کند و خسارت جانی و مادی به داعش وارد کند».

مثلث مرزی عراق-سوریه-اردن و منطقه تنف که شاهد استقرار نیروهای عراقی از سمت مرز عراق و نیروهای آمریکایی در سمت مرز اردن است، در روزهای گذشته شاهد تحولاتی حساسی است.

موقعیت تنف در مثلث مرزی (نقشه آرشیوی است)

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا

کلیدواژه ها  :    , ,