حامیان تروریسم، مخاطب پیام هشدارآمیز حمله موشکی اخیر ایران به مقر داعش

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، یکشنبه‌شب گذشته بود که خبری همه را غافلگیر کرد؛ خبری مبنی بر اینکه سپاه پاسداران در یک حمله موشکی حمله موشکی مقر فرماندهی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه را هدف قرار داد. این خبر نه تنها در داخل کشور بلکه در میان رسانه های انگلیسی و آمریکایی و حتی اسرائیلی بسیار مورد توجه قرار گرفت. اما این حمله ابعاد مختلفی داشت که در میان خوشحالی افکار عمومی، برخی هم انتقاداتی به آن مطرح کردند.

 

حمله سپاه پاسداران به مقر نیروهای داعش می تواند فصل جدیدی را در تاثیرگذاری و نفوذ ایران در منطقه ایجاد کند؛ زیرا این برای نخستین بار بود که جمهوری اسلامی که در حضور مستشاری در کشورهایی مانند عراق و سوریه دارد، وارد فاز عملیاتی می شود و این می تواند تاثیرات جدی و قاطعی در معادلات منطقه داشته باشد.

 

این خبر آنقدر اهمیت داشت که بسیاری از هنرمندان، دانشجویان و چهره های سرشناس کشور حتی در صفحات مجازی شان به حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها واکنش نشان دادند. 

 

موشک‌های ملت ایران محاسبات دشمنان را در هم ریخت

در همین رابطه عبدالله امینی فر، مسئول بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی گفت: حمله موشکی سپاه به قلب نیروهای داعشی نشانگر این است که مردم ایران همواره در صحنه‌های مختلف حاضر بوده به سخت ترین شکل پاسخ هر گونه تعرضی را خواهند داد و این موضوع را باید هم دشمنان ایران و هم دوستانی که دلهایشان می لرزد بدانند.

 

وی ادامه داد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و مرزبانان، باید آمریکا، عربستان و هم پیمانان آنان در منطقه بدانند دوران بزن و دررو تمام شده و پاسخ ملت ایران را در هر حادثه‌ای دریافت می‌کنند.

 

امینی فر با بیان اینکه حمله سپاه به داعش بار دیگر اقتدار ملت ایران را در منطقه و جهان به اثبات رساند، افزود: در صورت هرگونه تعرضی ملت ایران پاسخ کوبنده تری به دشمنان خواهد داد.

 

ایران در مقابل هر تهدیدی که امنیت کشورمان را با خطر مواجه سازد، کوتاه نمی‌آید

همچنین فرقانی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی  با اشاره به پرتاپ موشکی سپاه به مقر داعش در سوریه گفت: پرتاب این موشک‌ها نشان داد که ایران در مقابل هر تهدیدی که امنیت کشورمان را با خطر مواجه سازد، کوتاه نمی‌آید و هر بار پاسخ مقتدرانه‌ای به دشمن می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه تمام ناآرامی های منطقه حاصل همراهی آمریکا، اسرائیل و سران مرتجع عرب از جمله آل سعود است، گفت: موشک های سپاه نقشه های شوم آمریکا و عربستان را که در جریان سفر اخیر ترامپ به ریاض طراحی شده بودند را، با شکست مواجه کرد.

 

این فعال دانشجویی با بیان اینکه پرتاب این موشک ها نشان داد که ایران در مقابل هر تهدیدی که امنیت کشورمان را با خطر مواجه سازد، کوتاه نمی آید و هر بار پاسخ مقتدرانه ای به دشمن می دهد، افزود: امیدواریم آن دوستانی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب گاهی دلشان می لرزد با سیلی ای که سپاه به تروریست ها و حامیانش زد، دیگر در مقابل زیاده خواهی ها و تهدیدات دشمن دچار این وضعیت نشوند و ایمان داشته باشند که جمهوری اسلامی در برابر دشمنان ایستاده است.

 

حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها نشان داد پاسخ ایران به تهدیدات کوبنده خواهد بود

علی عرب، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان نیز با اشاره به تلاش های برخی کشورهای عربی از جمله عربستان و همچنین آمریکا برای به انزوا کشیدن جمهوری اسلامی ایران گفت: حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست ها در دیروالزور سوریه ثابت کرد که ایران با تکیه بر توان موشکی خود پاسخ کوبنده ای به تهدیدات می دهد.

 

وی با بیان اینکه حمله موشکی سپاه به مواضع داعش پیام روشنی برای حامیان تروریست ها و کشورهایی که در حال برنامه ریزی جهت براندازی جمهوری اسلامی هستند دارد و آن هم این است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب امروز از دوران بزن در روها عبور کرده ایم و وارد مرحله پاسخگویی شده ایم، افزود: بدخواهان جمهوری اسلامی بدانند که اگر بخواهند منافع کشورمان را تهدید کنند از ما به سختی سیلی می خورند.

 

سران مرتجع عرب خیال خام ناتوی عربی را از ذهن خود خارج کنند

شفیعی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت: پیام حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست ها به استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و اسرائیل و مرتجعین عرب این است که جمهوری اسلامی از تامین امنیت و دفاع از خود کوتاه نمی آید و به هر طریقی این امنیت را حفظ می کند.

 

وی با بیان اینکه با سیلی موشکی که سپاه به تروریست ها زد سران مرتجع عرب باید خیال خام ناتوی عربی را از ذهن خود خارج کنند، افزود: تروریست ها و حامیان آنها بدانند که اگر بخواهند در مقابل جمهوری اسلامی دست به اقدامی بزنند با پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی مواجه می شوند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست های داعش سیلی بود که رهبر معظم انقلاب وعده آن را داده بود، افزود: امیدواریم کسانی که در داخل از موضع ضعف به دنبال سازش با حامیان اصلی تروریسم هستند به خود بیایند و به اقتدار نظامی کشورمان ایمان بیاورند.

 

پاسخ کوبنده سپاه به تروریست‌ها نمایش گوشه‌ای از اقتدار ایران بود

همچنین مرادی، دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست ها در دیرالزور سوریه و پاسخ کوبنده ای که به آنها داد مایه دلگرمی ملت ایران و دوستداران انقلابی اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه تروریست ها سال‌هاست که در منطقه گرفتار اقتدار و تدابیر جمهوری اسلامی هستند، افزود: پیام حمله موشکی سپاه به مواضع داعش این است که جمهوری اسلامی ایران به هر تهدید کوچکی به سنگین ترین شکل ممکن پاسخ می دهد.

 

ای کاش عده‌ای قبل از اعتماد به گزینه‌های روی میز به جوانان خودمان اعتماد می‌‌کردند

همچنین عنایتی فر، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل  در خصوص پرتاب موشکی سپاه به مقر داعش در سوریه گفت: این همان سیلی محکمی بود که مقام معظم رهبری در سخنانشان فرمودند، این سیلی را داعش خورد تا حساب کار دست هم کیشان و حامیان او بیاید.

 

 

وی افزود: ای کاش عده ای قبل از اعتماد به گزینه های روی میز به توانمندی و گزینه های زیر میز سپاهیان و جوانان خودمان اعتماد می کردند.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل تصریح کرد: نگرانی داعش، سعودی، اسرائیل طبیعیست؛ اما چرا برخی در داخل کشور دچار سردرگمی شده اند، آیا منافع آن ها زیر سوال خواهد رفت؟ و یا در نقش حمایت از تروریست ظاهر شده اند؟

 

عنایتی فر ادامه داد: شاید می خواهند این شاهکار جوانان کشور را  زیر سوال ببرند،‌ این روزها بیشتر به نعمت شهید اقتدار، حسن طهرانی مقدم افتخار خواهیم کرد.

 

دنيا فهميد قواي مسلح ايران در صحنه نظامي از هيچ كس جز فرمانده كل قوا اجازه نمي‌گيرد

 

دنيا فهميد قواي مسلح ايران در صحنه نظامي از هيچ كس جز فرمانده كل قوا اجازه نمي‌گيرد

بر همین اساس، یونس نظري، دبير شورا تبيين مواضع بسيج دانشجويي دانشگاه هاي استان گلستان نیر با بیان اینکه حمله موشكي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به مقر داعش حامل پيام هاي عديده اي بود، گفت: نخست سپاه نشان داد موضع موفقي كه خواسته رهبري از سپاه بود، در كوتاه ترين زمان به مرحله عمل مي رسد و نتيجه گيري بعدي اين عمل، موضع اقتداري سپاه در جهت عمل به وعده هاي است كه داده شد.


وی ادامه داد: سردار سلامي، جانشين فرماندهي كل سپاه پاسداران مدتي بعد از حمله تروريستي مجلس در پيامي مشخص اعلام كردند سپاه انتقام اين اقدام تروريستي را خواهد گرفت؛ حال شاهد اين بوديم در شرايطي كه هنوز ١٠ روز از آن واقعه شوم نگذشته اين وعده عملي شد و شاهد من نگفتم ها از جانب سپاهيان اسلام نبوديم.

 

شلیک موشک‌های ایرانی به مواضع داعش، حکایت از پایان عمر رژیم صهونیستی است

سجاد آقازاده، دبیرسابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران منشاء حرکت های بزرگ در منطقه بوده و تحولات جهانی نیز تحت تاثیر انقلاب اسلامی قرار دارد، گفت: در شرایط امروز که حاکمان بعضی کشورهای منطقه هویت خود را از دست داده و افسارخود را به دست مستکبرین جهانی سپرده اند، این حمله مقتدرانه سپاه به مواضع استکبار در سوریه بود که علاوه بر انداختن لرزه بر اندام پوشالی اعیادی استکبار باعث تلالوء نور امید در دل مظلومان منطقه بخصوص در عراق، سوریه و یمن و مباهات ایرانیان در جهان شد.

 

آقازاده در ادامه سخنان خود عقب نشینی و لرزش دل برخی مسئولین در داخل کشور را که نشان دهنده خودباختگی و افسارسپردگی آنان غرب است را نکوهید و خاطرنشان کرد: دوباره این فرزندان ایران بودند که با عملیات افتخار افرین خود آن هم فراتر از مرزهای کشور علاوه بر ایجاد امنیت و عزت برای کشور، سایه جنگ را از سر کشور برداشتند.

 

برخی از مسئولانِ سازشکار، منافع تابعیت خارجی‌شان را به تابعیت ایرانی‌شان ترجیح می‌دهند!

نبی‌محمدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز در مورد حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه گفت: حمله موشکی حاوی دو پیام در حوزه برد اطلاعاتی و برد عملیاتی سپاه بود،حمله موشکی این پیام را در بر داشت که ایران هر نقطه‌ای از مواضع دشمن را که بخواهد با موشک‌هایش می‌تواند هدف بگیرد و دشمنان یعنی اسرائیل و عربستان و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه بدانند که ایران در مسائل امنیتی و شاخص‌های نظام با کسی شوخی ندارد و دوران بزن دررو تمام شده است و ایران مثل لندن و پاریس نیست و کسانی که امنیت ایران را تهدید کنند ایران آنها را دنبال می‌کند و سیلی سخت خود را به صورت آنها می‌زند. 

 

نبی‌محمدی افزود این اتفاق شوق زیادی در دل دوستداران انقلاب اسلامی ایجاد کرد و امید به آینده را در دل آنها زنده کرد و ناامیدی ناشی از دولت سازشکار در حمله به اعتقادات اسلامی و انقلابی را زدود.

 

جمهوری اسلامی ایران بر سر امنیت خود با کسی معامله و مذاکره نمی‌کند

بهداروند، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم، در مورد حمله موشکی سپاه به مقر داعش در دیر الزور سوریه گفت: ما بر سر امنیت کشور و نظام اسلامی با هیچ کسی نه در داخل و نه در خارج از کشور شوخی نداریم. اشتباهی که دشمن کرد این بود که در تهران دست به عملیات تروریستی زد، ایران که لندن و پاریس نیست.

 

بهداروند افزود کشورهای غربی خودشان داعش را درست کردند، داعش زاییده تفکر آنهاست و خودشان اولین حامیان تروریست‌ها هستند لذا شما می‌بینید علی رغم عملیات‌های تروریستی در پاریس و لندن و یا امریکا هیچ اقدام موثری از سوی دولت‌های این کشورها علیه داعش صورت نمی‌گیرد.

 

ما جواب ترقه‌بازی دشمن را با موشک می‌دهیم

رضا علی‌عسکریان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه اردکان، در مورد حمله موشکی سپاه به مقر داعش در دیرالزور سوریه گفت: دوران بزن درو تمام شده است و هر کس دنبال خدشه وارد کردن به امنیت ایران باشد جمهوری اسلامی او را دنبال می‌کند و سرجایش می‌نشاند. ما جواب ترقه‌بازی دشمن را با موشک می‌دهیم همان طور که رهبری فرمودند ملت ایران سیلی می‌زند و سیلی نمی‌خورد.


علی‌عسکریان افزود رهبر معظم انقلاب تاکنون هر چه در مورد آینده جهان و ایران گفته‌اند محقق شده است همانطور که گفته‌اند سیلی می‌زنیم، سیلی هم زدیم و همان طور که گفته‌اند اسرائیل تا ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت، اسرائیل وجود نخواهد داشت. دیدیم که رسانه‌های خارجی هم اعتراف کردند که ایران این سیلی را به داعش زد تا صدایش را دیگران بشنوند، البته این واکنش کوچکی نسبت به دشمنان نظام بود و ما از تهدید نمی‌گذریم و مقابل تهدید تهدید می‌کنیم.

 

هدف عملیات برون مرزی موشکی سپاه واکنشی هشدار دهنده برای دشمنان است

ابوالحسن حسین زاده، جانشین سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی در خصوص عملیات برون مرزی موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور سوریه، گفت: دکترین این عملیات مبتنی بر بازدارندگی، تهدید در برابر تهدید و اقدام و عمل در برابر تهدیدات است.

 

وی افزود: این عملیات واکنش نرم در برابر رفتارهای ضد ایرانی و همچنین نمایشی از اقتدار ایران نیز بود که کشورهای منطقه در محاسبات خود این اقتدار کشور را مدنظر خود قرار دهند.

 

جانشین سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی در خصوص واکنش جریان‌های مختلف به عملیات سپاه به مواضع داعش در سوریه، خاطرنشان کرد: در درون جامعه در زمینه نمایش اقتدار ایران اختلافاتی وجود دارد که نمونه بارز آن مناظرات ریاست جمهوری بود.

 

عملیات سپاه توان موشکی ایران را نشان داد

مجتبی بذرافشان در خصوص عملیات سپاه پاسداران در حمله موشکی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه گفت: این عملیات توان رزمی موشکی جمهوری اسلامی ایران را نشان ‌داد.

 

وی افزود: عملیات شب گذشته سپاه به مواضع داعش در دیرالزور سوریه همچنین پاسخی به حملات تروریستی آنان در تهران بود.

 

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که این عملیات سپاه به مواضع داعش در سوریه به کشورهای منطقه و آمریکا چه پیامی دارد، تصریح کرد: این پیام را دارد که ایران را دیگر تهدید نکند و آنان می‌فهمند که جمهوری اسلامی ایران هر جا را که اراده کند در تیررسش است.

 

رژیم صهیونیستی با عملیات اخیر موشکی سپاه به پایان عمر خود نزدیک‌تر شد

میلاد محرمی، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزادمشگین شهر ، عملیات اخیر موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه را موجب غرور مسلمانان جهان دانست و گفت: با تحقق این عملیات، در حقیقت رژیم صهیونیستی به پایان عمر خود نزدیکتر شد.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران منشاء حرکت های بزرگ در منطقه بوده و تحولات جهانی نیز تحت تاثیر انقلاب اسلامی قرار دارد، گفت: در شرایط امروز که حاکمان بعضی کشورهای منطقه هویت خود را از دست داده و افسارخود را به دست مستکبرین جهانی سپرده اند، این حمله مقتدرانه سپاه به مواضع استکبار در سوریه بود که علاوه بر انداختن لرزه بر اندام پوشالی اعیادی استکبار باعث تلالوء نور امید در دل مظلومان منطقه بخصوص در عراق،سوریه و یمن و مباهات ایرانیان در جهان شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو