تولید هدست واقعیت مجازی با دقت چشم انسان

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از مهر، این هدست که فعلا ۲۰/۲۰ نام دارد، دارای نمایشگری است که می‌تواند تصاویر سه‌بعدی واقعیت مجازی را با دقت بیش از ۷۰۰ مگاپیکسل در برابر چشمان انسان نمایش دهد.

در مقام مقایسه باید گفت که هدست‌های واقعیت مجازی متداول در بازار مانند Oculus Rift و HTC Viveتنها می‌توانند تصاویر را با دقت 1/2 مگاپیکسل به نمایش بگذارند.

شرکت Varjo (به معنای سایه) می‌گوید به همین منظور فناوری منحصر به فردی را ابداع کرده است که قادر به تقلید از کارکرد طبیعی چشمان انسان است و لذا تصاویر فوق دقیق و استثنایی خلق می‌کند. این شرکت می‌گوید برای تحقق این هدف از تخصص دانشمندانی استفاده کرده است که قبلا به عنوان مدیران ارشد در شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، نوکیا، اینتل، ان‌ویدیا و روویو مشغول به کار بوده‌اند.

اگرچه دقت تصاویر در این هدست‌ها بسیار بالاست، اما زمینه دید تفاوتی با دیگر هدست‌ها ندارد و در حد ۱۰۰ درجه باقی می‌ماند. هدست‌‌های یاد شده از امکانات هدست‌های واقعیت افزوده هم برخوردار هستند و لذا می‌توان از آنها برای افزودن اشیا یا ابزار مختلف به صحنه واقعی استفاده کرد.

Varjo مدعی است این فناوری حداقل 10 سال از زمان خود جلوتر است، هر چند هنوز مشخص نیست برنامه‌‌های این شرکت برای تولید هدست‌‌های یاد شده چیست و آیا از آنها می‌توان در رایانه‌‌های فعلی استفاده کرد یا خیر.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا