تصویر/ ورزشگاهی میان سنگ و آب به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، استادیوم «هنینگسوار ایدرتتسلاگ» (Henningsvær Idrettslag) در دهکده ماهیگیری کوچکی به نام «هنینگسوار» نروژ و روی دو جزیره کوچک واقع شده و به سختی می توان نام آن را استادیوم گذاشت؛ چرا که این استادیوم هیچ صندلی نداشته و تنها چند متر آسفالت دور تا دور زمین آن ریخته شده و تنها برای فوتبال تازه کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما مکان قرارگیری آن حقیقتاً جادویی می‌باشد.

این استادیوم در واقع روی یک جزیره کوچک صخره‌ای واقع و با دیدهای خارق‌العاده‌ای احاطه شده است که از آن جمله می توان به کوه ها و قله های ناهموار دراماتیک، دریا و خلیج های زیبا اشاره نمود.

زمین فوتبال با درست کردن بستری سنگی در جنوبی‌ترین بخش جزیره (Hellandsøya) ایجاد گشته که همین موضوع باعث شده چشم انداز این قسمت بسیار خشن باشد.

نکته عجیب و جالب و ماجرا اینجاست که این چشم انداز با تعداد زیادی قفسه‌های خشک کردن ماهی کاد cod آراسته شده است!

تصویر/ ورزشگاهی میان سنگ و آب 

در محیط خارجی این زمین مسیری آسفالته واقع شده که هم به عنوان جایگاه تماشاچی‌ها و هم به عنوان پارکینگ ماشین به کار می رود.

از آنجا که روستای هنینگسوار حدود 200 نفر جمعیت دارد، ظرفیت کم این استادیوم کافی به نظر می رسد.

این استادیوم دارای چمن مصنوعی بوده و عمدتا توسط اعضای باشگاه آماتورهای (Henningsvær IL) برای تمرین دادن به کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.

این استادیوم برای بازی های عصر نیز استفاده می‌شود و به همین دلیل مجهز به نورافکن است.

تصویر/ ورزشگاهی میان سنگ و آب
 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان