بستری ۱۹ نفر به دلیل حساسیت تنفسی در خاش

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، محمود رضا میری در حاشیه برگزاری کمیته بحران در این دانشگاه اظهار کرد: حوالی ساعت3 صبح روز سهشنبه براساس اعلام ستاد فوریت‌های دانشگاه با خبر شدیم که انتشار و استشام بوی نامطبوع و غیرطبیعی در سطح شهر خاش موجب نگرانی مردم شده است.

وی ادامه داد: پس از این بحران حدود ۵۲ نفر از شهروندان خاش بر اثر حساسیت به این بوی نامطبوع به بیمارستان خاش مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ نفر به دلیل حساسیت تنفسی به صورت موقت بستری و تحت نظر پزشک قرار گرفته‌اند و مابقی شهروندان به صورت سرپایی معالجه و مرخص شده‌اند.

میری تصریح کرد: در همان ساعات اولیه این بحران، دو تیم متشکل از متخصصان حوزه بهداشت و درمان و تیم بحران دانشگاه جهت بررسی بیشتر موضوع به خاش اعزام شده‌اند و در حال بررسی دقیق موضوع و علت آن هستند. دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با هدف تامین سلامت مردم آمادگی لازم جهت مقابله با هر بحرانی را دارد. لازم است با مشارکت همه نهادها و سازمان‌ها عوامل تهدید کننده سلامت را مدیریت کنیم و شهروندان عزیز به شایعاتی که مردم را نگران می‌کند، توجه نکنند و اخبار موثق را از ستاد بحران استان دریافت کنند.

میری تاکید کرد: شدت این آلودگی کاهش یافته ولی همچنان در دست بررسی است و از ساعت ۵ صبح مراجعه‌ای در اثر این آلودگی به بیمارستان نداشته‌ایم. در عین حال از سالمندان و کودکان می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی برای کارهای غیرضروری از منازل خود خارج نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شده است که تا این لحظه در خصوص علت این بحران صحت ندارد.

براساس این گزارش، دکتر باقر کرد، معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت : هر چند از ساعت ۵ صبح از میزان بوی منتشر شده در شهر خاش کاسته شده ولی این بحران نیاز به یک بررسی جامع دارد.

وی در این جلسه دستور داد که کمیته‌ای متشکل از ستاد بحران، هلال احمر، گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان، محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و فورا به خاش اعزام شوند تا موضوع را از نزدیک کارشناسی و منشاء و علت دقیق این آلودگی را اعلام کنند.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری آنا