ایران آماده گسترش همکاری با مالزی در زمینه مبارزه با تروریسم است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه «داتو رستم بن یحیی» سفیر جدید مالزی در کشورمان ضمن ابراز خرسندی از روابط رو به رشد و در حال پیشرفت دو کشور اظهار کرد: مطمئناً توسعه همه جانبه مناسبات ایران و مالزی به نفع دو ملت و منطقه خواهد بود.

 

روحانی در این دیدار که روز سه‌شنبه انجام شد با مثبت ارزیابی کردن سفر سال گذشته خود به مالزی در راستای گسترش روابط و همکاری‌های دو کشور بر ضرورت اجرایی شدن توافقات تهران – کوالالامپور تأکید کرد.

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره اهمیت ویژه‌ای برای مالزی در میان کشورهای آسیای جنوب شرقی قائل است و روابط دو کشور  در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، دانشگاهی و گردشگری پیوسته رو به توسعه بوده، اظهار امیدواری کرد تا با تلاش مسئولان دو کشور به سرعت مناسبات دو کشور به سطوح قابل انتظار و متناسب با ظرفیت‌ها برسد.

 

رئیس جمهور مالزی را کشوری در حال توسعه در میان کشورهای اسلامی و به دنبال اسلام رحمانی و معتدل برشمرد و خاطر نشان کرد: گسترش روابط فرهنگی و اجتماعی میان کشورهایی که به اسلام اعتدالی معتقدند، بسیار حائز اهمیت است.

 

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری‌ها با مالزی در زمینه مبارزه با تروریسم و خشونت در منطقه است تأکید کرد: افکار خشونت‌آمیز و افراطی امروز برای منطقه و دنیای اسلام بسیار خطرناک است و ایران و مالزی علاوه بر تلاش برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی می‌توانند در راستای گسترش و تقویت روابط فرهنگی در جهان اسلام، بایکدیگر همکاری کنند.

 

رئیس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط خود را در بخش‌های مختلف از جمله انرژی و گردشگری با مالزی گسترش دهد.

 

روحانی اظهار امیدواری کرد در دوران مأموریت سفیر جدید مالزی در ایران شاهد تحولات مثبت میان دو دولت و دو کشور باشیم.

 

«داتو رستم بن یحیی» سفیر جدید مالزی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به دکتر روحانیگفت: مالزی خواهان توسعه وتعمیق مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها به ویژه اقتصادی است و در این راستا هدف ما دو برابر کردن سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و مالزی است.

 

سفیر جدید مالزی همچنین با اشاره به اینکه تمامی توافقات سفر رییس جمهور کشورمان به مالزی در حال اجرا است تصریح کرد: روابط ایران و مالزی امروز در حال توسعه بوده و ما به دنبال گسترش مناسبات با تهران در بالاترین سطوح هستیم.

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو