ادامه بررسی مشکلات خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صبح شنبه (۳/۲۷) جلسه‌ای باحضور همایون یوسفی، رئیس دانشگاه و معاونین فرهنگی و دانشجویی با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی پیرامون بررسی مسائل خوابگاه حضرت معصومه (س) در دانشگاه برگزار شد.

 

اسدی، نمایندهبسیج دانشجویی در این جلسه تنها فرد ساکن خوابگاه حضرت معصومه(س) بود که با آشنایی کامل از مشکلات خوابگاه و خوابگاهیان، وضعیت اخیر و پیشنهادات لازم را برای مسئولین بیان کرد.

 

وی گفت: ترجیح می دهم به عنوان یک دانشجوی خوابگاهی که مشکلاتخوابگاه را لمس کرده است در ابتدا مواردی از این مشکلات را بیان کنم، مشکلاتی که انزجار دانشجویان و تجمع آنها را به دنبال داشت.

 

وی، آتش سوزی بلوک ها، خرابی سقف حمام ها، چکه کردن و وضع نامناسب سرویس های بهداشتی، مشاهده حشرات و جانوران موذی وحتی مار دربلوک ها و سالن مطالعه و چند مشکل دیگر را از اهم مشکلات خوابگاهیان شمرد.

 

نماینده بسیج دانشجویی با تاکید بر اینکه وضعیت از آنچه شنیده می شود نامناسب تر است، افزود: این مشکلات و گرمای هوای اهواز حرف امروز و دیروز نیست و شرایط بحرانی الان به وجود نیامده است و چیزی که اکنون خودش را نشان داده است انزجار است! دراین مدت معاون دانشجویی و مسئولین خوابگاه درگیر چه مسائلی بودند که از اولویت اصلی خود یعنی دانشجویان غافل شده اند؟ اگر این جلسات و هم اندیشی ها قبلا هم صورت میگرفت و به مشکلات دانشجویان به مرور توجه می شد این وضعیت حاصل نمی شد.

 

این فعال دانشجویی همچنین در زمینه حضور مسئولین دانشگاه در نمازخانه مجتمع در ادامه یکی از تجمعات صنفی اظهار داشت: پاسخ مسئولین در جواب اعتراضات عدم توانایی آنها برای حل مشکلات بوده و خواهان ارائه راه حل از سمت دانشجویان شده اند! اگر مسئولین دانشگاه توان حل مشکلات را ندارند ماندن جایز نیست. باتوجه به صحبت های اخیر رییس دانشگاه، مبنی بر اختصاص بودجه برای سیستم سرمایشی و عدم توجه از سمت سایر  مسئولین انتظار برخورد قاطع از سمت رئیس دانشگاه با مسئولین خاطی راداریم.

 

نماینده بسیج دانشجویی دربخشی از  صحبت های خود با گله از عدم تشکیل شورای صنفی در دانشگاه اذعان داشت: آقای دکتر علم معاون دانشجویی دانشگاه در تاریخ ۹۶/۲/۱۹ عضو شورای مرکزی شورای صنفی کشور شده اند؛ این درحالی است که در دانشگاه شهید چمران اهواز هنوز شورای صنفی وجود ندارد و وضعیت مناسبی در خوابگاه ها حاکم نیست.

 

این دانشجوی خوابگاهی در پایان اظهار داشت: مشکلات خوابگاه با وصله زدن حل نخواهد شد و بسیج دانشجویی هراقدامی که لازم باشد، برای حل مشکلات انجام داده و در این زمینه کوتاهی نخواهد کرد.

 

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو