احتمال قصاص قاتل پرونده «کوشک» در ملأ عام

  به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیگیری مجدانه پرونده‌های خشن در استان،گفت: در صورت اجازه رئیس قوه قضائیه حکم اعدام قاتل پرونده کوشک در ملأ عام اجرا می‌شود.


حجت الاسلام غلامرضا مزارعی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه با تبریک هفته قوه قضائیه و محکومیت حادثه تروریستی تهران اظهار داشت: خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به تروریست‌ها در سوریه، تصریح کرد: سپاه با این حرکت بار دیگر اقتدار  نظام اسلامی را به رخ ابرقدرت‌ها نشان داد و اینکه برای دفاع از آرمان‌های نظام اسلامی نیاز به اعزام نیروهای نظامی ندارد بلکه با کنترل از راه دور نیز می‌تواند دشمن را از پای درآورد.

وی تاکید کرد: محوری‌ترین کار حوزه قضایی حفظ امنیت در جامعه است و ما باید قدردان مرزبان‌هایی باشیم که در مرزها حافظ امنیت مردم هستند.

مزارعی با تاکید بر اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست احساس امنیت در کشور را دارد، عنوان کرد: برای حفظ امنیت در استان از هیچ اقدامی فروگذاری نکردیم.

وی بیان کرد: برای ایجاد سالم سازی در مجموعه دستگاه قضایی از دو سال گذشته تا کنون بیش‌ترین نظارت انجام شده است و کسانی که خلاف قانون عمل کردند حتی تا مرز اخراج نیز پیش رفتند و در زمینه رعایت حقوق شهروندی با کسی تعارف نداریم.

مزارعی با ابراز خرسندی از اینکه زمان فرآیند دادرسی در استان کاهش یافته است، گفت: در قتل کوشک در یک بازه زمانی دو هفته‌ای منجر به کیفر خواست شد و در کمترین فرصت ممکن حکم صادر میشود و دستور داده‌ام که این حکم به صورت علنی اجرا شود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در مسائل مخل امنیت دستگاه قضایی تمام قد ایستاده است و در برخورد با کسانی که اخلال ایجاد می‌کند حتی کم کاری و تخلف همکاران دستگاه قضایی با شدت برخورد می‌کند.

وی افزود: برخی از پرونده‌ها به علت همزمان شدن با زمان آغاز سال نو، انتخابات و اکنون نیز ماه مبارک رمضان بعد از این ماه مبارک حکم آنها اجرایی می‌شود و از جمله اینکه پرونده‌‌های قتل که به دیوان ارجاع شده آماده اجرا هستند.

مزارعی تصریح کرد: کسانی که به قصد رعب و وحشت مردم از سلاح سرد استفاده می‌کنند سلب حیات خود را قطعی بدانند و منتظر چوبه دار باشند.

وی با بیان اینکه در سال 94 تعداد 140 هزار پرونده وارد شورای حل اختلاف و دادگستری استان شد، افزود: تعداد 143 هزار پرونده مختومه که 3 هزار فقره آن از پرونده‌های مسن بود.

مزارعی با اشاره به اینکه در سال 95 تعداد 150 هزار پرونده وارد دادگستری استان شد، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 150 پرونده در استان مختومه شد.

وی میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در استان را دو ماه دانست و گفت: پرونده‌های خشن حداقل در 4 ماه رسیدگی می‌شوند.

مزارعی با اشاره به اقدامات عمرانی حوزه قضایی استان، اظهار داشت: ساختمان نیمه تمام دادگستری مرکز استان در مساحت 8 هزار و 300 متر مربع با اعتبار 10 میلیارد تومان به  بهره‌برداری رسید و ساختمان‌های دادگستری در شهرستان‌های گچسساران و کهگیبلویه نیز راه اندازی شدند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه 600 هکتار ازاراضی ملی استان رفع تصرف شد، بیان کرد: 13 هزار نهال غرس شده متعرضان به انفال عمومی نیز قلع و قمع شد.

تسنیم

110

این اخبار را از دست ندهید:

راز رفتار کثیف مرد شیطان صفت با پسر 14 ساله تهرانی قبل از ازدواج لو رفت! + عکس

دختر ۱۳ ساله راز کثیف خود و مادرش با مردان غریبه به اجبار پدرش بر ملا کرد!

دوستانم راز نامزدم را در هنگام سربازی به من گفتند! / با آن کار من هم آیدا شوکه شد!

روی تخت مهران بدن دختر جوان را در آن شب کذایی پیدا کردند + عکس

انهدام گروهک انصارالفرقان توسط سپاه / عکس + 16

 

 

اخبار داغ روز:

دختر جوان راضی شده بود به خاطر جراحی بینی دست به هر کار کثیفی بزند حتی..!

خانه فساد احمد و یاسمن و ارتباط های کثیف با دو دختر دیگر لو رفت! + عکس

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار ايران و جهان - خبر از جام نیوز

کلیدواژه ها  :