هیچ قدرتی جرات حمله به ایران را ندارد/ نباید زیاد گرفتار مسائل جناحی شویم 

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر که امروز در دانشگاه آزاد برگزار شد، گفت: چه سقوط خرمشهر و چه فتح آن در اوایل جنگ نقطه عطفی در دفاع مقدس بود. ارتش عراق با شکست در خرمشهر اولین شکستش را در جنگ تجربه کرد.

 

وی افزود: در دفاع مقدس دفاع ما تازه شکل گرفته بود؛ بسیج سازماندهی نشده بود و وضعیت کشور ما مناسب نبود ما درگیر کردستان بودیم؛ در صورتی که عراق با 13 لشکر آموزش دیده به ما حمله کرد؛ اما ما توانستیم با توکل بر خدا پیروز شویم عملیات آزادسازی خرمشهر در زمینی به وسعت 8000 کیلومتر مربع بود که ما در این عملیات 19 هزار اسیر گرفتیم و 16 هزار نیروهای دشمن کشته و مجروح شدند، بعد از فتح خرمشهر صدام بیست روز بعد اعلام کرد چون می خواهیم با اسرائیل بجنگیم با ایران توافق می کنیم، عملیات بیت المقدس برای جهانیان هم پیام داشت و هم برای خود ما که در این عملیات مردم و مسئولان خودشان را باور کردند؛ این عملیات هدفش فقط خرمشهر نبود؛ اما خرمشهر آزاد شد و دلیل آن هم این بود که در این عملیات همه ایران آمده بودند و خرمشهر یک ایران کوچک شده بود.

 

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: در عملیات بیت المقدس بود که سپاه تبدیل به ارتش شد و بسیج توانست خودش را نشان بدهد و قوام پیدا کنند؛ به گونه ای همدلی بین نیروها بود که نمی توانستید بفهمید که افراد کدام یک بسیجی، سپاهی و یا ارتشی هستند این نشان می دهد که هر جا خدا بود، ما هم موفق بودیم بعضی مواقع ما امیدمان به ابزار است.

 

سردار کارگر خاطرنشان کرد: ما هر چه داریم از دفاع مقدس است در این مذاکرات که داشتیم تمام مشت پر ما از دفاع مقدس بود؛ به گونه ای که رئیس جمهور آمریکا در کنگره اعتراف کرد که باید با ایرانیان مذاکره کنیم آنها هشت سال دست شان خالی بود؛ اما پیروز شدند الان که دست شان پر است اینها همه به همت مردم ولایتمدارو بسیجی صورت گرفته و ثمره دفاع مقدس نیز روحیه و تفکر بسیجی است.

 

وی یادآور شد: بسیج و بسیجی متعلق به کسی نیست دفاع مقدس متعلق به هیچ جناحی نیست و هیچ جناحی حق ندارد این دو را در حلقه خودش ببرد. پیروز واقعی دفاع مقدس مردم بودند.

 

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به امنیت کشورمان در منطقه گفت: امنیت خیلی مهم است باید قدر آن را بدانیم داعش در همسایگی ماست؛ اما تا به حال اتفاقی در داخل کشور از این گروه نداشتیم داعش حتی در آمریکا و اروپا نفوذ کرده و در این کشورها عملیات داشته است؛ البته که دست پرورده خودشان است.

 

وی با توصیه به جناح های سیاسی گفت: زیاد گرفتار مسائل جناحی نشوید نظام مقدس جمهوری اسلامی پایه آن محکم است نگران نباشید که چه کسی در انتخابات رای آورده و چه کسی نیاورده است، اصل این است که قدر نظام را باید دانست. یک روز وضعیت کشور ما به گونه ای بود که سیم خاردار وارد می کردیم؛ اما امروز متهم به موشک سازی هستیم امروز دنیا جمع شده جلوی پیشرفت علمی ما را بگیرد.

 

سردار کارگر ادامه داد: ما در علم هسته ای جزو ۱۰ کشور اول دنیا هستیم، باید مقاومت کرد و نباید از دشمن ترسید اگر آمریکا می توانست به ما حمله کند، تا کنون این کار را انجام داده بود ما باید وضع خودمان را درست کنیم که دشمن بین مان اختلاف نیندازد، هیچ قدرتی در دنیا جرات حمله به ایران را ندارد؛ بلکه نظام ما روز به روز موفق تر خواهد شد.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو