نوروز جهادی در کنار مردم کوخ نشین/ وقتی که مسئولین حتی برای بازدید هم نیامدند! +تصاویر

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، دانشجویان جهادگر بسیجی به دو بخش عمرانی و فرهنگی تقسیم شدند که عمده فعالیت های آنان در روستای تیرگ بن و در غالب کار عمرانی و فرهنگی و در روستای میرملک  محوریت کارها فرهنگی بود.

 

 25 نفر از دانشجویان جهادگر دانشگاه مازندران در قالب گروه جهادی علویون از 5 فروردین الی 11 فروردین در روستاهای تیرگ بن و میرملک از توابع بندپی شرقی شهرستان بابل مشغول به خدمت رسانی به مردم محروم آن مناطق شدند.

 

یاسر صالحی مله مسئول گروه جهادی علویون بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران گفت: این گروه در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، پزشکی و درمانی به فعالیت پرداختند.

وی درباره اقدامات صورت گرفته اذعان کرد: تعداد دانشجویانی که به یاری ما آمدند 25 نفر بودند که در کنار نیروهای داوطلب دیگر، اهالی و سازمان ها یک تیم 40 الی 50 نفره مشغول به فعالیت در کنار دانشجویان شدند.

 

مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران درباره وضعیت روستاهای مورد نظر گفت: دو سال قبل توسط گروه جهادی عمار به روستای تیرگ بن آبرسانی شده و مردمان این مناطق همچنان دچار محرومیت هتسند؛ متاسفانه مسئولین مختلف هم برای بازدید از اقدامات و فعالیت های جهادی دانشجویان به این مناطق نیامدند.

صالحی مله با بیان اینکه دانشجویان جهادگر خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دادند، گفت: اردوهای جهادی ساختار مشخصی ندارند و اداره آنها بر عهده دانشجویان است و با تخصص و تعهد خود در عرصه‌های مختلف به مردم خدمت می‌کنند.

 

دانشجویان جهادگر نیز معتقدند که برگزاری این اردوها، باعث خواهد شد تا انقلابِ ما نه به خارج از کشور، بلکه به دل های مستضعفانی که حضرت امام درباره آنان فرمود: این ها ولی نعمتان ما هستند ؛ صادر شود.

 

 

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو