افزایش ۳ درصدی پرونده‎های وارده به مراجع قضایی/ بیش از ۵۰۰ هزار پرونده در سال ۹۵ مختومه شد
سیاوش پور رئیس دادگستری گیلان
احمد سیاوش پور، رئیس كل دادگستری استان گیلان در گفت‎وگوی عیدانه با خبرنگار گروه حقوقی قضایی خبرگزاری میزان، با توصیف گیلان كه یکی از زیباترین مناطق ایران است، گفت: جنگل های زیبا و ییلاق های مصفای کوهستان های غرب و شرق گیلان، سواحل زیبای دریای خزر و تالاب بین المللی انزلی که از ویژگی های منحصر به فرد گیلان است و دهها مرکز تاریخی، مذهبی و تفریحی، شاهد انبوهی از جمعیت بازدیدکننده در تمام فصول سال است.

رئیس شورای قضایی استان خاطر نشان كرد : بنا به آمارهای موجود گیلان دهمین استان پرجمعیت و بیست و هشتمین استان وسیع ایران است و رشت پرجمعیت‌ترین شهر شمالی ایران است كه تراکم جمعیت در این استان با ۱۷۷ نفر در هر کیلومترمربع جایگاه سوم را در ایران دارد.

این مقام ارشد قضایی وجود شخصیت‌هایی مانند آیت الله بهجت و آیت الله ضیابری و نهضت جنگل را جز ء تاریخ‌ درخشان گیلان عنوان کرد و افزود : استان گیلان پذیرای جمعیتی معادل کل جمعیت خود در فصول مختلف می باشد كه برای مسافرت و گردش و تفریح به استان می‌آیند‌ .

وی با اشاره به جمعیت 2 و نیم میلیون نفری و متراكم گیلان و شرایط خاص گردشگری و تردد مسافران تصریح كرد: امنیت در استان در سطح مطلوبی بوده و به جهت نجابت و فرهنگ بالای مردم گیلان، جرائم خشن در استان بسیار ناچیز است.

سیاوش پور در ادامه با اشاره به پرونده های قضایی استان در سال جاری اعلام كرد: در 9 ماهه سال جاری حدود 000/329 پرونده در دادگستری ها ی استان وارد شده است و تقریبا به تمامی این پرونده ها با تلاش و كوشش قضات و كارمندان دستگاه قضایی رسیدگی و مختومه گردیده است كه نسبت به سال گذشته 3% افزایش داشته است.

رئیس كل دادگستری تعامل دستگاه قضایی استان با سایر دستگاه های اجرایی و امنیتی را مطلوب ارزیابی كرد و اذعان داشت: تمام مسئولین استان اهتمام قوی در خدمت به مردم دارند. 

وی با بیان اینكه گیلان جزء برترین استانها شناخه شده است گفت: علیرغم حجم زیاد پرونده وارده، همكاران قضایی و اداری با تمام توان در ارائه خدمت به مردم تلاش می کنند.

رئیس شورای قضایی استان تصریح كرد: در سال گذشته حدود پانصد هزار ورودی پرونده داشتیم و همین مقدار نیز توسط دستگاه قضایی مختومه شده است و پیش بینی می شود استان گیلان دومین استانی باشد که كمترین مانده پرونده از لحاظ اوقات رسیدگی را دارا باشد.

این مقام ارشد قضایی حركت حول سه محور كار، نظم و سلامت را شعار دستگاه قضایی خواند و تصریح كرد: گام برداشتن در مسیر توسعه جز با سخت كوشی و تلاش مضاعف ممكن نمی گردد.

وی "كار" را اولین مرحله از پیشرفت عنوان کرد و ابراز داشت: باید با حركت و اراده و كار مشتاقانه به سوی آباد سازی كشور قدم برداریم.

سیاوش پور با تاكید بر اینكه مدیریت دستگاه قضایی در استان بر خرد جمعی مبتنی می باشد تصریح كرد: اندیشه‎های متعدد كارآیی بیشتری داشته و پیش برنده است.

انتهای پیام/

شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان