دستور پخت خوراک بادمجان با غوره دستور پخت خوراک بادمجان با غورهبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در این مطلب قصد داریم طرز تهیه خوراک بادمجان با غوره را به شما آموزش دهیم .

مواد لازم:
 
بادمجان: 6 تا 8 عدد گوشت چرخ کرده: 250 گرم پیاز سرخ شده: 4 قاشق غذاخوری نمک، فلفل، زردچوبه و روغن: به میزان لازم غوره پاک کرده: 1.5 لیوان


طرز تهیه:

بادمجان‌ها را پوست گرفته و آنها را ورقه‌ای برش بزنید و در آب و نمک قرار دهید تا هم تلخی آنها کشیده شده و برای سرخ کردن، روغن کمتری استفاده شود.

دو قاشق از پیاز داغ را در یک ماهیتابه بریزید و گوشت را به همراه مقداری روغن، فلفل، زردچوبه و نمک تفت دهید و کنار بگذارید.

بادمجان‌ها را از آب و نمک درآورید، خشک کرده و سرخ کنید. بعد از خنک شدن، ورقه‌‌های سرخ شده بادمجان را به صورت بعلاوه روی سطح صاف بگذارید و یک قاشق از مواد سرخ شده گوشتی را روی آن بریزید و بقچه‌ای آنها را پیچیده و با یک خلال محکم کنید و در قابلمه مناسبی بچینید.

هر ردیف که کامل شد، روی آنها را غوره بریزید. همین‌طور ادامه دهید تا مواد تمام شده و روی آنها را مقداری غوره و زعفران آب کرده ریخته، در ظرف را بسته و بگذارید با بخار غوره‌ها پخته و غذا آماده شود.

بعد از تبخیر شدن آب، آنها را در دیس بگذارید و اطراف آنها را با زیتون و سبزی تازه تزئین کنید. این غذا را با نان تازه یا کته میل کنید.
 
 
انتهای پیام/
 

جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری میزان