آتش سنگین ارتش سوریه بر سر جیش‌الفتح در خان‌طومان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو همزمان با پیشروی چشمگیر نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در شرق استان حلب از ساعتی قبل یگان موشکی مقاومت و توپخانه ارتش سوریه بشدت مواضع تروریست‌های جیش الفتح را در شهرک‌های جنوب غرب استان حلب از جمله خان طومان، الزربه، العیس، خلصه، زیتان، القراصی، برده و هوبر هدف قرار داد‌.

 

در این حملات علاوه بر وارد آمدن خسارت شدید به مواضع تروریست‌ها، انهدام مخازن سلاح و خودروهای تروریست ها ده‌ها تروریست به دلیل حملات ناگهانی کشته یا زخمی شدند.

 

منابع میدانی گفتند که تحرکات تروریست‌ها از سمت استان ادلب به سوی مناطق جنوب غرب استان حلب فلج شده است.

 

این حملات موشکی و توپخانه‌ای همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد نیروهای مقاومت با شروع فصل بهار عملیات بزرگ و وسیعی را در این منطقه راهبردی انجام دهند که از اهداف مهم آن شکست محاصره دو شهرک شیعه نشین الفوعه و کفریا در شمال استان ادلب است که به دنبال آن مواضع تروریست ها در غرب شهر حلب و جنوب شهرک های نبل و الزهراء سقوط خواهد کرد که دستاورد مهمی برای به شمار می‌آید.

 

شهرک‌‌های جنوب غرب استان حلب سال گذشته ( پاییز 94) پاکسازی شد اما تروریست‌ها با سوءاستفاده از آتش‌بس روسیه و آمریکا، بهار امسال (95) بار دیگر این مناطق را اشغال کردند.

 

منبع: فارس

دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ -   اخبار روز - خبر از خبرگزاری دانشجو