درمان سرپایی ۵۵۸نفر و ۵۸۵عملیات‌اورژانسی در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال، احمرحسین کتابدار گفت: تعداد ۷۴ تیم عملیاتی هلال احمر، متشکل از دو پزشک، دو پرستار، ۱۳۰ نجاتگر کادر و ۲۰۵ نجاتگر داوطلب، پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر آیت الله رفسنجانی؛ را که با حضور حدود دو و نیم میلیون نفری هموطنان از سراسر کشور همراه بود، برعهده داشتند.

او با بیان اینکه در مجموع ۳۳۹ امدادگر و نجاتگر در قالب تیم های عملیاتی در مراسم امروز حضور داشتند، افزود: این امدادگران از صبح امروز تا پایان مراسم به ۵۵۸ تن از شرکت کنندگان در مراسم تشییع، خدمات درمان سرپایی ارائه دادند.

کتابدار همچنین با اشاره به مصدومیت ۶۲۷ نفر در طول برگزاری مراسم گفت: ۶۹ تن توسط نیرهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر برای اعزام به مراکز درمانی، تحویل عوامل اورژانس شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به اینکه پوشش امدادی مراسم امروز با حضور نیروهای عملیاتی و تجهیزات امدادی پنج استان معیین تهران انجام شد، افزود: در مجموع علاوه بر استقرار ۵۲ آمبولانس در سراسر مسیر تشییع پیکر از اطراف دانشگاه تهران تا مسیرهای منتهی به حرم مطهر امام راحل (ره)، ١٠ دستگاه خودروی پشتیبانی، ٣ دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه خودروی فرماندهی و ارتباطات و ٢ فروند بالگرد برای پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به کارگیری شد.

585 ماموریت اورژانسی ویژه مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

ایسنا نوشت: سرپرست اورژانس کشور گفت: امروز 585 ماموریت اورژانسی ویژه مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی انجام شد.

دکتر پیرحسین کولیوند اظهار داشت: امروز در مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، توسط اورژانس کشور 585 ماموریت انجام شده است.

وی افزود: تا عصر امروز توسط نیروهای فوریت‌های پزشکی 585 ماموریت انجام شد که تنها 15 مورد آنها لغو شده است.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: 547 مورد از مراجعه‌ها در محل فوریت‌های پزشکی مورد درمان قرار گرفته‌اند.

وی گفت: از این تعداد 23 مورد نیز به مراکز درمانی منتقل شدند که یک مورد از آن‌ها به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شده است.

کولیوند خاطرنشان کرد: همچنین یک مورد به بیمارستان بهارلو، یک مورد به بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص)، یک مورد به بیمارستان شهدای هفتم تیر و سه مورد نیز به بیمارستان فیروزآبادی منتقل شده است.

وی افزود: دو مورد به بیمارستان ناجا و 14 مورد نیز از مراجعه‌ها به بیمارستان فیروزگر منتقل شده‌اند.

کولیوند خاطرنشان کرد: در مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی 136 کد دستگاه در مراسم مستقر بوده‌اند.

وی افزود: 4 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 52 دستگاه آمبولانس و 30 دستگاه موتورلانس در اورژانس تهران مستقر بوده‌اند.

سرپرست اورژانس کشور خاطرنشان کرد: همچنین از استان‌های همجوار و شهرستان‌های تابعه تهران نیز 50 دستگاه آمبولانس اعزام شده است.

47235

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ -   اخبار اجتماعی - خبر از خبر آنلاین